Perły Samorządu 2019

29 maja 2019 r.

Ranking Perły Samorządu 2019. Sprawdź szczegóły29 maja 2019 r.

Już po raz siódmy wybieraliśmy gminy, które wyróżniają się na tle innych – zaangażowaniem i pracą na rzecz mieszkańców czy nowatorskimi pomysłami. Z racji niedawnych wyborów samorządowych nie mogliśmy jednak wybrać za ubiegły rok najlepszych włodarzy. W zamian postanowiliśmy poszukać liderów dobrych praktyk w czterech dziedzinach, które dziś są największym wyzwaniem dla lokalnych władz.

24 maja 2019 r.

Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni i Marek Tejchman, z-ca red. naczelnego

Prezydent Gdyni: Trzeba nie tylko umieć wydawać środki unijne, ale określać priorytety24 maja 2019 r.

Gorący temat w samorządach na dziś? Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, nie ma wątpliwości. Edukacja. - Mierzymy się z drugim elementem zmian wprowadzonych tak niefortunnie w szkołach. Problemem są nie tylko koszty czy organizacja, ale proces naboru i świadomość, że dla wielu uczniów zabraknie miejsc w wymarzonych szkołach - mówi Wojciech Szczurek w rozmowie z Markiem Tejchmanem, z-cą redaktora naczelnego DGP. 

23 maja 2019 r.

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i Krzysztof Jedlak, red.nacz DGP

Truskolaski: Budować tak, ale nie na zasadach lex deweloper, bo to jest podważanie podstaw samorządności w Polsce23 maja 2019 r.

Senat pracuje nad poprawkami do ustawy powszechnie zwanej lex deweloper. Wydaje się, że cel jest uzasadniony, by mieszkań było więcej. Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku nie ma jednak wątpliwości: - Ustawa lex deweloper wchodzi z butami w kompetencje samorządu. Niszczy ład przestrzenny w gminach - mówi w rozmowie z red.nacz DGP.