Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

16 lutego 2020 r.

Joanna Lichocka w Sejmie i środkowy palec

„Środkowy palec to najlepszy dowód, że propaganda jest ważniejsza niż zdrowie”. Opozycja chce ukarania przez komisję etyki Joanny Lichockiej16 lutego 2020 r.

Opozycja chce ukarania przez komisję etyki Joanny Lichockiej. Chodzi o gest środkowego palca, który posłanka pokazała w stronę opozycji w czasie burzliwej debaty nad przekazaniem mediom rządowym blisko 2 miliardów złotych. Według partii rządzącej przeproszenie urażonych przez Lichocką jest wystarczające w tej sytuacji.

15 lutego 2020 r.

Liberalizm, to oczywiste, ma różne oblicza. Polski nurt po 1989 r. przybrał formę neoliberalizmu. Ta marginalna odmiana związana z Miltonem Friedmanem oraz Friedrichem Augustem von Hayekiem w latach 80. XX w. niespodziewanie stała się dominująca, co ostatecznie doprowadziło ideę do głębokiego kryzysu.

Przepaść, która jest w społeczeństwie, wyklucza relacje między młodą lewicą a liberalizmem [FELIETON]15 lutego 2020 r.

Młodzi polscy lewicowcy uznawani są za rozkapryszone dzieci, które nie mają pojęcia o życiu, bo nie pamiętają PRL. Ja pamiętam, a myślę z grubsza to samo, co oni. Dla mnie głos młodej lewicy to hasła umiarkowanej socjaldemokracji. Wiem – nie jestem w moim pokoleniu, pokoleniu Solidarności, wyjątkiem, ale też nie jestem w większości.

15 lutego 2020 r.

Według rzecznika CBA ustalenia zespołu wskazały na istnienie zarówno prawnych, jak i faktycznych przesłanek do prowadzenie czynności.

CBA: Rażąca zmiana stanowiska prokuratorów doprowadziła do umorzenia śledztwa ws. "willi Kwaśniewskich"15 lutego 2020 r.

 Pod koniec lipca 2009 r. prokuratorzy prowadzący postępowanie w sprawie "willi Kwaśniewskich" zażądali pilnie od CBA udostępnienia i włączenia materiałów operacyjnych do akt śledztwa. Po dwóch dniach rażąco zmienili decyzję, i całkowicie je odrzucili, wbrew poleceniom Prokuratura Generalnego - poinformował PAP rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.