Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

28 listopada 2020 r.

Strajk Kobiet w Warszawie 28 listopada 2020 r Fot. Maciej Suchorabski

Strajk Kobiet w Warszawie: Zaczęło się pokojowo. Na koniec znowu przepychanki i gaz łzawiący [ZDJĘCIA]28 listopada 2020 r.

Zakończyły się manifestacje "Strajku kobiet", które w sobotę w całym kraju zorganizowano przy okazji świętowania 102. rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Największa demonstracja odbyła się w Warszawie. Początkowa atmosfera pikniku przerodziła się ponownie w horror. Policja użyła gazu łzawiącego. Wśród spryskanych gazem była też Barbara Nowacka. Mimo że posiadała legitymację poselską.

28 listopada 2020 r.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Grodzki: Władza, która odbiera medykom dodatki za walkę z Covid-19 i daje ponownie 2 mld na TVP, nie zasługuje, by rządzić28 listopada 2020 r.

Władza, która odbiera medykom dodatki za walkę z Covid-19 w czasie, gdy oni narażają zdrowie i życie, aby ratować Polaków, a jednocześnie lekką ręką daje ponownie 2 mld zł na rządową TVP, nie zasługuje na to, aby nami rządzić - napisał w sobotę na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

28 listopada 2020 r.

Agnieszka Ścigaj odeszła z klubu Koalicja Polska. Została posłanką niezrzeszoną i podjęła pracę w pomocy społecznej28 listopada 2020 r.

Agnieszka Ścigaj, dotychczas posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15) poinformowała w sobotę, że odeszła z klubu i została posłanką niezrzeszoną. Dodała, że miesiąc temu podjęła również pracę zawodową w pomocy społecznej i jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

28 listopada 2020 r.

Arlie Russell Hochschild - socjolożka, emerytowana profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley Fot. Paul572, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Arlie Russell Hochschild: W Ameryce nikt w symetrię nie wierzy [WYWIAD]28 listopada 2020 r.

Z Donaldem Trumpem jest łatwo. On cały czas nawiązuje do białej tożsamości, nawet jeśli nie musi robić tego wprost. Mówi, że w miastach rządzonych przez demokratów jest za dużo przestępczości, przemocy, chuligaństwa i rabowania sklepów – i nie musi dodawać już, jakiego koloru skóry są winowajcy, bo każdy usłyszy w tej wypowiedzi, co chce usłyszeć. Trump nie mówi „czarni kradną, a biali nie”. Ale to, do kogo się zwraca, jakie czyni aluzje i jak łagodny jest jego stosunek do rasistowskich bojówkarzy – wystarczy.  Z Arlie Russell Hochschild rozmawia Jakub Dymek.