Czarną owcą rodziny Reaganów była córka prezydenta Patti Davis. Jej konflikty z rodziną regularnie trafiały na czołówki niechętnych Ronaldowi Reaganowi gazet. Tajemnicze interesy syna przyspieszyły upadek prezydenta Słowacji Michala Kovacza. Michal Kovacz junior był podejrzewany o przestępstwa gospodarcze przez niemiecką policję, jednak nie zamierzał stawić się przed tamtejszymi sędziami. W 1995 r. kontrolowane przez skłóconego z prezydentem premiera Vladimira Mecziara służby specjalne porwały więc Kovacza juniora i wywiozły do Austrii. Wiedeń nie wydał go jednak Niemcom, a po jego powrocie na Słowację prezydent wydał decyzję o amnestii dla syna.
W poważne afery wplątywały się również dzieci prezydenta Francji Francois Mitterranda i premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, choć w obu przypadkach ujawniono je już po utracie władzy przez rodziców. Jean-Christophe Mitterrand sprzedawał rosyjską broń do pogrążonej wówczas w wojnie domowej Angoli. Mark Thatcher z kolei nie dość, że wiódł życie playboya, to jeszcze był zamieszany w próbę zamachu stanu w Gwinei Równikowej.
W Polsce z działalności krewnych musieli się tłumaczyć m.in. Lech Wałęsa i Leszek Miller. Syn Wałęsy Przemysław został przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Z kolei przyrodni brat Millera Sławomir wyłudzał pieniądze, powołując się na swoje wpływy na lewicy. Bezpodstawnie, bo ówczesny premier od lat nie utrzymywał kontaktów z bratem.
Krótka historia Amber Gold
● Styczeń 2009 r. – powstaje Grupa Inwestycyjna Ex, która zmienia nazwę na Amber Gold sp. z o.o. oferującą lokaty w złoto i inne kruszce.
● Styczeń 2010 r. – firma uzyskuje status domu składowego, traci go w czerwcu tego samego roku, bo okazało się, że prezes był skazany za przestępstwa gospodarcze.
● Wrzesień 2011 r. – cena złota osiąga rekordowy poziom 1920 dol. za uncję, potem spada o 14,4 proc.
Kwiecień 2012 r. – start OLT Express. Firma zdobywa znaczący udział w rynku przewozów krajowych
● Lipiec 2012 r. – OLT Express są niewypłacalne.
● 13 sierpnia 2012 – zapada decyzja o likwidacji Amber Gold sp. z o.o.