Belgijska policja zidentyfikowała trzy zakonspirowane lokale, w których przebywali autorzy listopadowych zamachów w Paryżu. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Rzecznik prokuratora federalnego Eric Van Der Sypt poinformował w oświadczeniu, że odnaleziono dwa mieszkania i dom, w których spiskowali terroryści. W mieszkaniu w mieście Charleroi mieszkali: przywódca grupy Abdelhamid Abbaud oraz Bilal Hadfi, który wysadził się w powietrze na stadionie Stade de France. Druga lokalizacja to mieszkanie w Brukseli, a trzecia - to dom w wiosce Auvelais, przy granicy z Francją. Ten ostatni i mieszkanie w Charleroi przeszukano 9 grudnia - poinformowała policja. Nie znaleziono tam wówczas żadnej broni ani ładunków wybuchowych.

W zamachach w Paryżu, przeprowadzonych 13. listopada i w nocy z 13. na 14. listopada zginęło łącznie 130 osób. Najbardziej tragiczny z nich był atak na koncert zespołu Eagles of Death Metal w paryskim klubie Bataclan. Cały czas poszukiwany międzynarodowym listem gończym jest Salah Abdeslam - urodzony w Belgii napastnik z Paryża.