Ruch Palikota domaga się usunięcia posłanki PiS Krystyny Pawłowicz z grona wykładowców Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Według rzecznika Ruchu, Andrzeja Rozenka posłanka Pawłowicz propaguje homofobię, szowinizm i dyskryminowanie mniejszości.

W przekazanym IAR liście do rektora uczelni, Wiesława Opalskiego, Andrzej Rozenek napisał, że jest zaniepokojony tym, że ktoś kto określa z mównicy sejmowej związki partnerskie jako jałowe, ekshibicjonistyczne i służące zaspokajaniu popędu seksualnego, a do posła w trakcie obrad zwraca się "sp...j", uczy młode pokolenie.

Według Andrzeja Rozenka, podczas spotkań z wyborcami Krystyna Pawłowicz w niewybredny sposób szydzi z wyglądu posłanki Anny Grodzkiej i wyśmiewa jej transseksualność. Miała też porównywać ją do małpy i do konia.

"Krystyna Pawłowicz to karykatura autorytetu i istotny powód do zażenowania dla środowiska akademickiego" - uważa Andrzej Rozenek.

Reklama

Rzecznik Ruchu Palikota podkreśla też w liście, że rolą każdej uczelni jest kształtowanie światopoglądu, wrażliwości i sposobu postrzegania świata przez młodych ludzi. Krystyna Pawłowicz reprezentowała PiS podczas debaty sejmowej na temat związków partnerskich.