Komisja Europejska nie chce angażować się w debatę polityczną w Polsce; naszą kwestią jest zapewnienie przestrzegania prawa - oświadczył w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Dodał, że KE jest gotowa kontynuować dialog z polskimi władzami.

Komisja Europejska postanowiła wysłać do Warszawy opinię o praworządności w Polsce.

Komisja nie ma zamiaru i nie chce angażować się w debatę polityczną w Polsce, polityczne kwestie stanowią interes polityków polskich a nie Komisji, natomiast naszą kwestią jest zapewnienie przestrzegania prawa - mówił Timmermans. Jak dodał, KE chce zachęcić Polskę do postępów i do znalezienia szybkich i skutecznych rozwiązań.

"Zrobimy wszystko co jest w naszej mocy, żeby udzielić temu procesowi wsparcia i żeby go doprowadzić do końca" - zapewnił wiceszef KE.

Reklama

Komisja chciałaby, żeby polskie władze znalazły rozwiązanie sytuacji - to jest właśnie cel procesu, w którym się znajdujemy - mówił Timmermans. Wyraził nadzieję, że dialog będzie kontynuowany. KE jest gotowa kontynuować dialog z polskimi władzami na podstawie przyjętej opinii o praworządności w Polsce - oświadczył.