Cezary Gmyz zapowiedział ujawnienie kolejnego nagrania w aferze taśmowej. Są to rozmowy Radosława Sikorskiego, Piotra Wawrzynowicza oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem o prywatyzacji Ciechu.

- Przedstawimy nagrania trzech rozmów, które odbywał Jan Kulczyk w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Są to nagrania rozmów Jana Kulczyka z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, szefem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim i Piotrem Wawrzynowiczem. Rozmowy te dotyczą prywatyzacji spółki energetycznej Ciech, którą kupił Kulczyk. Wybraliśmy je dlatego, że CBA weszło w ubiegłym tygodniu do budynku Giełdy Papierów Wartościowych właśnie w związku z tą sprawą - zapowiadał na antenie TV Republika Gmyz.

Przypomnijmy: agenci CBA przesłuchali wówczas Pawła Tamborskiego, dziś szefa GPW, a wcześniej wiceministra skarbu odpowiedzialnego za prywatyzację Ciechu. Skonfiskowali też dyski twarde z komputerów należących do Tamborskiego.

Reklama

O czym rozmawiano? Jak mówił Gmyz: "tam jest motyw, że Jan Kulczyk będzie pomagał Nowakowi, który popadł w kłopoty w związku z aferą zegarkową. Ale dzisiaj tego nie puścimy. Oprócz tego były rozmowy z Janem Krzysztofem Bieleckim i wiceministrami Stanisławem Gawłowskim i Kazimierzem Plocke, Czyli z całą serią osób, które nie powinny mieć nic wspólnego z prywatyzacją Ciechu."

– Ciekawe są też rozmowy Kwiatkowskiego. Kiedy to ujawniono, Kwiatkowski zarzekał się, że to była rozmowa prywatna i mało istotna – przypominała Anita Gargas. Autorka programu podkreślała, że w programie będzie mowa też o tym, jak słowa Kwiatkowskiego mają się do rzeczywistości.