Od wyjaśniania spraw jest prokuratura. Tak Cezary Tomczyk odnosi się do wczorajszej akcji CBA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wczoraj w biurze szefa GPW w ramach wyjaśniania śledztwa dotyczącego prywatyzacji CIECH pojawili się funkcjonariusze CBA.

Rzecznik rządu przekonuje, że od wyjaśniania takich kwestii są odpowiednie służby a nie politycy. Tomczyk zaznaczył, że CBA i prokuratura ze sobą współpracują po to, by wyjaśnić całą sprawę do końca. "Zawsze tam gdzie pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości i pojawia się jakieś przewinienie, trzeba to wypalić gorącym żelazem i mamy na ten temat myślę jednoznaczne zdanie w całym rządzie".

Od kwietnia trwa śledztwo dotyczące prywatyzacji Ciechu to pokłosie afery taśmowej. Ma wyjaśnić między innymi, czy podczas prywatyzacji spółki nie doszło do korupcji. Prokuratura zażądała wczoraj od prezesa Giełdy wydania elektronicznych nośników informacji obejmujących dane za okres od listopada 2013 do sierpnia 2014. Prezes udał się z funkcjonariuszami CBA do domu i wydał nośniki, po czym wrócił do siedziby Giełdy. Paweł Tamborski w latach 2012-2014 był wiceministrem skarbu. Jego nazwisko pojawia się na liście osób nagranych w tzw. aferze taśmowej.