Aneksja Krymu jest jednym z najważniejszych osiągnięć prezydentury Władimira Putina. Do takich wniosków doszli dziennikarze "Rossijskiej Gaziety". Przypominają oni, że Putin jest prezydentem już 10 lat, a jego trzecia kadencja zaczęła się równo dwa lata temu.

W rządowym dzienniku wymieniono pięć najważniejszych wydarzeń z tego okresu. Takich, które zarówno dziennikarze, jak i większość Rosjan uznali za osobisty sukces Władimira Putina.

Na pierwszym miejscu znalazła się aneksja Krymu. Przy tym "Rossijskaja Gazieta" zwraca uwagę na słowa wypowiedziane przez prezydenta Rosji w dwa dni po krymskim referendum: "W tych warunkach nie mogliśmy postąpić inaczej". Dziennik dodaje, że przemówienie Putina, w którym ogłosił aneksję, zostało uznane przez ekspertów za jedno z najlepszych i najbardziej emocjonalnych.

Na drugim miejscu gazeta wskazuje jako sukces prezydenta zimowe igrzyska w Soczi. Na trzecim uratowanie Bajkału przed zanieczyszczeniami. Na czwartym zaś - rzekomy bum demograficzny, choć statystyki pokazują coś innego. Natomiast na piątym "Rossijskaja Gazieta" umieściła rozwiązanie konfliktu syryjskiego.