PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii samorządowej pani premier zadeklarowała wsparcie dla zadłużonych- powiedziała Jadwiga Wiśniewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Jej zdaniem, już najwyższa pora, aby z tej obietnicy się wywiązała.

Posłanka zwraca uwagę, że dziś w Polsce obywatel ma dużo mniejsze prawa niż bank i trzeba coś z tym zrobić. Proszę przestać grzebać w systemie bankowym - odpowiada Jadwidze Wiśniewskiej Mariusz Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Według niego, kiedy politycy próbują dawać recepty bankowcom to nie oznacza nic dobrego.

Umowy w sprawie kredytów, to porozumienia między ludźmi i bankami. To te strony muszą się dogadać- mówi Mariusz Kierwiński. Za właściwe uważa sugestię Związku Banków Polskich o wakacjach dla kredytobiorców i niższych spreadach.

PiS przedstawiło propozycję zgodnie, z którą osoby zadłużone we frankach szwajcarskich mogłyby spłacać kredyt po kursie sprzed uwolnienia szwajcarskiej waluty.
Platforma Obywatelska radzi czekać, żeby zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądał kurs franka. Poseł PO Mariusz Kierwiński przypomina, że Europejski Bank Centralny dał na Stary Kontynent dodatkowe pieniądze. Także sytuacja po wyborach w Grecji może pomóc. Może się okazać, że wsparcie rządu nie jest potrzebne- uważa Mariusz Kierwiński.