18 obywateli Białorusi zostało rannych po tym jak autobus, którym podróżowali, wjechał do rowu na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady (woj. łódzkie). Do wypadku doszło wczesnym rankiem. Wszystkich rannych przetransportowano do szpitala. Ruch w kierunku Warszawy jest utrudniony.

Jak poinformował PAP kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 41 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

"Przed godz. 4 kierowca autobusu marki Eos, jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, w okolicach miejscowości Zawady w woj. łódzkim z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 18 osób" – powiedział kom. Kolasa.

Wszyscy ranni z różnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Warszawie. Jak dodał Kolasa, najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Reklama

Na miejscu udzielana jest jeszcze pomoc pozostałym poszkodowanym i ustalanie przyczyn zdarzenia. Wg policji kierowca autobusu był trzeźwy.

Ruch na A2 w kierunku pomiędzy węzłami Łódź Północ – Łowicz jest utrudniony. "Pas szybki w kierunku Warszawy został odblokowany, nadal zablokowany jest pas wolny i awaryjny – najprawdopodobniej do wieczora" – poinformował PAP dyżurna Punktu Informacji Drogowej Magdalena Kubiak.