Zespół parlamentarny PO ws. katastrofy smoleńskiej ma odkłamywać fałszywą narrację, która była prowadzona w Polsce od lat przez zespół Antoniego Macierewicza i jest kontynuowana dzisiaj - powiedział w środę przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Schetyna podkreślił, że zespół ma "odkłamywać fałsz, który budowany jest wokół katastrofy smoleńskiej, jej przyczyn i przebiegu".

"Budujemy zespół, żeby dać świadectwo prawdzie, oddać pamięć i cześć zmarłym, tym którzy zginęli w katastrofie. Zespół ma odkłamywać fałszywą narrację, która jest prowadzona w Polsce od lat przez zespół Antoniego Macierewicza i kontynuowana dzisiaj w nieudolny sposób" - zaznaczył lider Platformy.

Jak poinformował, do prac zespołu zostali zaproszeni eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. "Wykonali wielką, uczciwą i rzetelną pracę, żeby przygotować raport i przedstawić go opinii publicznej" - zauważył Schetyna.

W Sejmie w środę zebrał się na inauguracyjnym posiedzeniu parlamentarny zespół PO ds. "badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej w celu osiągnięcia korzyści politycznej".

Zespołem kieruje poseł Marcin Kierwiński; w jego skład weszli ponadto: b. wiceszef MON Czesław Mroczek, Krzysztof Brejza, Cezary Grabarczyk, Cezary Tomczyk, Paweł Suski, Bożena Kamińska i Elżbieta Radziszewska.