Liderem rankingu z poparciem na poziomie 29,6 proc. jest Nowoczesna. "W porównaniu do poprzedniego notowania to ugrupowanie zyskało 10 punktów procentowych" - napisano w komunikacie.

Na drugim miejscu znajduje się Prawo i Sprawiedliwość.

"Jak wynika z sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować dokładnie 27,3 proc. ankietowanych, czyli o pięć punktów procentowych mniej niż w ubiegłym miesiącu" - napisano.

Trzecie miejsce z poparciem 16,2 proc. przypada Platformie Obywatelskiej.

"Rządząca do niedawna krajem partia straciła w porównaniu z poprzednim miesiącem dwa punkty procentowe" - napisano.

Głos na Kukiz'15 oddałoby 7 proc. ankietowanych.

"Do Sejmu z poparciem 5,4 proc. dostałaby się jeszcze Zjednoczona Lewica (pod warunkiem startu jako partia, a nie koalicja), a zabrakłoby miejsca dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na Ludowców swój głos chce oddać zaledwie 4,5 proc. ankietowanych, czyli o dwa punkty procentowe mniej niż w poprzednim notowaniu" - napisano w komunikacie.

"Stawkę zamykają partia KORWiN, która cieszy się poparciem 3,3 proc. ankietowanych. 2,2 proc. ankietowanych chce z kolei głosować na Partię RAZEM" - dodano.

Badanie ogólnopolskie zrealizowane w dniu 07.01.2016 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Próba: n=1100, błąd oszacowania 3 proc., próg ufności 0,95.(PAP)