Rafał Bochenek nowym rzecznikiem prasowym rządu. Poinformowała o tym na rządowym spotkaniu z dziennikarzami - użytkownikami Twittera - premier Beata Szydło.

Następcę Elżbiety Witek przedstawiła szefowa rządu Beata Szydło, która zapowiedziała też zmiany w strukturze kancelarii premiera.

Premier zaznaczyła, że dotychczasowa rzeczniczka ma skupić się na drugiej funkcji jaką pełni w rządzie - szefowej gabinetu politycznego premiera. O szczegółach poinformuje dziennikarzy wkrótce. Powiedziała tylko, że KPRM ma być nowoczesna i odpowiadała nowym wyzwaniom. "Duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, stworzenie komórek, które będą zajmowały się informowaniem, planowaniem, strategią" - powiedziała premier. Zaznaczyła, że koordynacją tej reformy ma zająć się właśnie Witek.
Elżbieta Witek zaznaczyła, że dobrze się jej współpracowało z dziennikarzami, ale nie mogła dłużej pełnić dwóch ważnych funkcji.

Rafał Bochenek jest znany z prowadzenia kilku konferencji programowych PiS. W latach 2006-14 był radnym miasta Wieliczka, a od 2014 - radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego. Zasiada w powiatowym klubie PiS.