- Minister finansów Jacek Rostowski jest największym szkodnikiem w koalicji PO-PSL. Tusk powinien się od niego oderwać. Musi dojść do rekonstrukcji rządu. Jeśli Tusk nie oderwie się od Rostowskiego, Rostowski zatopi Tuska - mówił w RMF FM Eugeniusz Kłopotek.

Zdaniem posła PSL nie tylko minister finansów powinien pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wbrew pozorom nie powinien to być minister sprawiedliwości. - Gowin ostatnio poszedł po bandzie, ale wyłączając sprawę sądów, popieram to, co robi. Trochę porządku trzeba zrobić - powiedział na antenie Kłopotek.

- Piątkowe exposé Tuska jest przedyskutowane w głównych założeniach, ale to za mało. Boję się szczegółów. Koalicja powinna ponownie przedyskutować exposé. Pawlak i Tusk powinni z pomysłami wyjść razem, a nie tak jak ostatnio. Nie możemy być zaskakiwani – mówił Eugeniusz Kłopotek. Jednocześnie Kłopotek kilkakrotnie podkreślił, że PSL jest w koalicji z PO i nie planuje poprzeć wniosku PiS o konstruktywne wotum nieufności.

- Chłopi lubią faceta zdecydowanego i skutecznego, ale w ostatniej aktywności Pawlaka nie chodzi tylko o zdobywanie punktów przed wyborami szefa PSL. Jeśli oporu Rostowskiego nie można pokonać w koalicji, trzeba rozmawiać z opozycją. Mam nadzieję, że PO wyciąga wnioski z ostatnich wydarzeń, że zrozumie, że trzeba się z mniejszym, z PSL, liczyć – tłumaczył poseł PSL.