Afera taśmowa w PSL: Zobacz pełne nagranie rozmowy Serafina z Łukasikiem

17.07.2012, 07:54; Aktualizacja: 17.07.2012, 14:53

"Puls Biznesu" ujawnił nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, uznawanego za bliskiego człowieka Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Rozmowa odbyła się prawdopodobnie w styczniu i ujawnia szereg nieprawidłowości popełnianych przez członków PSL.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (23)

 • Obywatel(2012-07-28 20:35) Zgłoś naruszenie 00

  Z czego w ogóle ta pseudo afera.Przecież to norma zachowań w tym chorym przesiąkniętym powszechnym nepotyzmem i korupcją państwie !
  Komendant Miejski Policji w Szczecinie niejaki mł.insp. Krzysztof Mechliński zatrudnił u siebie w komendzie, na policyjnych etatach swoich dwóch synków którzy w bardzo krótkim okresie czasu awansowali do elitarnych komórek w tym kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, oraz otrzymali wysokie grupy zaszeregowania ( kasę), stopnie. Normalny ciężko pracujący policjant mimo efektywnej ciężkiej pracy w tym wykrywczej , przez 16 lat ma dożywotkę na komisariacie za najniższe uposażenie . Krew zalewa kiedy smarkacz który ma dwa lata służby ze szkolą włącznie jest windowany przez tatusia nie za umiejętności , doświadczenie tylko za więzy krwi.Jak człowiek idzie pytać o lepsze stanowisko , grupę to słyszy na razie nie ma możliwości, postaraj się jeszcze bardziej zapier... to może???Ręce opadają. Jak by tak zweryfikować stołki w policji ( KGP, KWP,KMP) to okazało by się że to rodzinny biznes oczywiście powiązany z lokalną polityczną świtą.A co z ustawą o urzędnikach państwowych,przecież daje narzędzia do ścigania takich zachowań aaaa zapomniałem przecież w prokuraturach tez są rodzinki no i znowu dupa z tyłu!
  Oj nadejdzie w końcu dzień prawdy!!!

  Odpowiedz
 • somsiad(2012-07-18 16:52) Zgłoś naruszenie 00

  Chłopy cwane są. Krają,mierzą,odcinają i do sąsieka chowają. Takie óne cfane sum.

  Odpowiedz
 • Anonimus(2012-07-31 22:20) Zgłoś naruszenie 00

  Z czego w ogóle ta pseudo afera.Przecież to norma zachowań w tym chorym przesiąkniętym powszechnym nepotyzmem i korupcją państwie !
  Komendant Miejski Policji w Szczecinie niejaki mł.insp. Krzysztof Mechliński zatrudnił u siebie w komendzie, na policyjnych etatach swoich dwóch synków którzy w bardzo krótkim okresie czasu awansowali do elitarnych komórek w tym kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, oraz otrzymali wysokie grupy zaszeregowania ( kasę), stopnie. Normalny ciężko pracujący policjant mimo efektywnej ciężkiej pracy w tym wykrywczej , przez 16 lat ma dożywotkę na komisariacie za najniższe uposażenie . Krew zalewa kiedy dzidziuś który ma dwa lata służby ze szkołą włącznie jest windowany przez tatusia nie za umiejętności , doświadczenie tylko za więzy krwi.Jak człowiek idzie pytać o lepsze stanowisko , grupę to słyszy na razie nie ma możliwości, postaraj się jeszcze bardziej zapier... to może???Ręce opadają. Jak by tak zweryfikować stołki w policji ( KGP, KWP,KMP) to okazało by się że to rodzinny biznes oczywiście powiązany z lokalną polityczną świtą.A co z ustawą o urzędnikach państwowych,przecież daje narzędzia do ścigania takich zachowań aaaa zapomniałem przecież w prokuraturach tez są rodzinki no i znowu dupa z tyłu!
  Oj nadejdzie w końcu dzień prawdy!!!

  Odpowiedz
 • ego(2012-07-23 22:32) Zgłoś naruszenie 00

  Taśmy ujawniły całą prawdę o świętym PSL. Czy tak po bożemu można w tak perfidny ,bezczelny ,chamski sposób kraść. Ale jak życie mówi i ta sprawa zostanie zamieciona pod dywan tak jak sprawa hazardowa.Po tej aferze to PSL będzie na pasku Rudego i będzie robił to co mu rudy powie.Tę aferę bardzo szybko umorzą z chwilą gdy prokuratorzy są w spółkach.

  Odpowiedz
 • 12(2012-07-19 19:12) Zgłoś naruszenie 00

  to trochę się wyjaśniło
  kto kogo uwala
  CBA przesłało info do premiera
  premier daje info wicepremierowi
  by się tym zajął - by zbyt dużego dymu nie było
  ten udaje się do swojego człowieka by mu pomógł jakoś się z tym uporać nie spuszczając zbyt wielu "swoich"
  ten by za dużo kolesiów nie umoczyć wzywa rozgoryczonego łukasika
  by przygotował co tam ma na kogo (płotki)
  ten sie przygotował no i mamy piękny filmik

  Poznaliśmy metody działań w skali mini w skali makro kwoty zaczynają się od 100mln  Ps. Ile państwowych (firmy z udziałem skarbu państwa) przetargów, wyprzedarzy etc. ogłaszanych jest między innymi w kwartalnikach wędkarskich, działkowca, pismach o szydełkowaniu które są pismami ogólnopolskimi o nakładzie do 5-10 tys.

  w/w tekst jest fikcją literacką, postacie i wydarzenia są fikcyjne
  bo gdyby nie były... to bym miał prokuratora na karku

  Odpowiedz
 • Dariusz(2012-07-22 19:39) Zgłoś naruszenie 00

  to jest "Polska w budowie "

  Odpowiedz
 • x(2012-07-22 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  O wszystkich tych aferach wszyscy wiedzieli ,jest przyzwolenie na korupcje w Świętokrzyskim jak odtajnią listę kto dostał odszkodowanie do ogórków to polegnie wielu "DZIAŁACZY"

  Odpowiedz
 • Dr Ągal(2012-07-21 09:06) Zgłoś naruszenie 00

  Wybudują biurowiec w centrum Warszawy i jakiś silos czy elewator...i jak może być w tym kraju normalnie.

  Odpowiedz
 • zoro(2012-07-18 21:10) Zgłoś naruszenie 00

  tusk i jego banda z po i psl kręcą lody na majątku polaków którzy pracowali od wieków a teraz ta banda to rozkrada a nam wmawiają że jest kryzys i trzeba oszczędzać trzeba ale rozwalić tę klikę złodziei i darmozjadów do pracy panie duda i solidarnosć jeśli jeszcze jest bo puszcza naród z torbami i cały kraj

  Odpowiedz
 • K.(2012-07-18 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  TO JEST ODWRÓCENIE UWAGI MEDIÓW I OPINII SPOŁECZNEJ OD TEGO TYPU PRAKTYK W PLATFORMIE I RZĄDZIE TUSKA.
  TO JEST B...A. Z...I.!!!
  NALEŻY ICH WSZYSTKICH WYP... NA ZBITY RYJ!!!
  tYLKO I WYŁĄCZNIE PIS MOŻE NAPRAWIĆ TEN KRAJ

  Odpowiedz
 • rr(2012-07-18 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  jeżeli ktos się oburza to jest głupi jak but w innych spólkach PO robi większe przekręty

  Odpowiedz
 • oburzony(2012-07-18 15:43) Zgłoś naruszenie 00

  Specjalnie kamerka przygotowana - już to widzę, jak to był "spontaniczny" akt niemocy wobec złodziejstwa. Ukartowane wszystko, przygotowane pod wewnątrz partyjne rozgrywki.

  A my Polacy? A my nic, jak te pelikany w następne wybory będziemy łykać cegły z obietnicami i tak ten proceder złodziejstwa i kumoterstwa trwa pod ponad 20 lat!

  Odpowiedz
 • ser(2012-07-17 08:31) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy? Kiedy wreszcie rozpie...limy tą bandę ?!

  Odpowiedz
 • Obywatel i patryjota(2012-07-17 21:25) Zgłoś naruszenie 00

  Mam nadzieje ze Premier z prokuratura rozlicza i odsuna ta swolocz z zycia parlamentu .

  Odpowiedz
 • chłop(2012-07-17 21:15) Zgłoś naruszenie 00

  Draństwo w tym PSL.Szkoda Pana ŁUKASIKA.Seremet działał na czyjeś zlecenie?. Kogo miał skompromitować- Sawickiego? .Komu Sawicki zagrażał.Ciekawa historia

  Odpowiedz
 • Agisia(2012-07-18 08:27) Zgłoś naruszenie 00

  Złodzieje!

  Odpowiedz
 • parser(2012-07-17 22:24) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli ktoś myśli że Pan Donald o tym nie wiedział to jest naiwny jak dziecko.
  Każda władza to banda hahmentów i tyle. Każda. Precz od urn !!!

  Odpowiedz
 • zen(2012-07-17 22:20) Zgłoś naruszenie 00

  Taka Polska własnie jest...

  Odpowiedz
 • 1234(2012-07-17 08:06) Zgłoś naruszenie 00

  Przypomnijmy informację opublikowaną przez Stowarzyszenie Interesu Społecznego w lutym 2011 r (http://pe2012-sis.blogspot.com/2011/02/apel-pracownikow-elewarru.html):

  Pracownicy Elewarru zaapelowali do prezesa Stowarzyszenia Interesu Społecznego Daniela Alain Korony (b.prezesa spółki) o pomoc w związku z rozwalaniem spółki przez PSLowskie kierownictwo. W apelu czytamy: „Szukamy ratunku dla tej firmy, którą doprowadzają do upadłości psl-owcy, by za chwilę przekazać ją za grosze swoim kolesiom - grupom producenckim (jak mówi minister sawicki). Sami póki co bawią się przednio za firmowe pieniądze, zwiedzają świat, obdarowują się drogimi prezentami oczywiście nie z własnej kieszeni, organizują wyjazdowe narady z żonami, za które firma płaci ogromne rachunki, przyznają sobie premie sięgające kilkuset tysięcy złotych” (rozumiemy, że łącznie a nie z osobna – red.). „We wszystkich prawie obiektach zatrudnili swoich figurantów - z dużymi wynagrodzeniami (7-10 tys. zł). "Po nas choćby potop" tak mówią i czynią. Nie ma rady na to co się dzieje. Nie ma gdzie szukać ratunku. Nikt nie interesuje się tym co wyprawiają. Pracownicy milczą, pozbawieni godności, zastraszeni utratą pracy, z kacem moralnym - godzą się na te niegodziwości ... Prosimy o pomoc. Anonimowi Pracownicy resztek Elewarr-u!”

  Odpowiedz
 • sprawdzoe od tysiacleci(2012-07-17 13:45) Zgłoś naruszenie 00

  zadna ku a ku wie lba nie urwie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie