W ostatnich dniach kampanii "potrzebna jest większa mobilizacja w dotarciu do ludzi i przekonaniu ich, jak ważne są wybory" - mówił w sobotę w Legnicy (Dolnośląskie) Grzegorz Schetyna, który zajmuje pierwsze miejsce na liście kandydatów PO do Sejmu w okręgu legnickim.

W sobotniej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej uczestniczyło tam około stu sympatyków i działaczy partii. W czasie spotkania zaprezentowano m.in. kandydatów PO w wyborach parlamentarnych z okręgu legnickiego

Otwierając konwencję Schetyna powiedział, że w czasie ostatnich dni kampanii wyborczej "potrzebna jest większa mobilizacja w dotarciu do ludzi i przekonaniu ich, jak ważne są wybory". "Wszystko jest przed nami. Życzę wam, żebyście w przyszłą sobotę rano mieli poczucie, że zrobiliście w tej kampanii wszystko, co można było zrobić" - mówił.

Schetyna podkreślił, że okręg legnicki jest symbolicznym i bardzo typowym miejscem dla Dolnego Śląska, ponieważ po II wojnie światowej to właśnie tu tworzyła się dolnośląska tożsamość i "to historia musi nam wyznaczać następny etap w umocnieniu tej tożsamości i zbudowaniu jej w 21. wieczny sposób".

Była to druga z cyklu konwencji wyborczych, które PO organizuje w najbliższych dniach na Dolnym Śląsku

"To wyzwanie na przyszłe lata, a my mamy plany na kolejne dziesięciolecia. To miejsce, w które warto inwestować, żeby ludzie czuli się tak jak powinni w swojej małej ojczyźnie. Trzeba wygrać te wybory i musimy wybrać ludzi, którzy dadzą gwarancję jakość, współpracy i rozwiązywania problemów" - dodał marszałek.

Schetyna zwrócił także uwagę na ogromne znaczenie KGHM, konglomeratu przemysłowego zajmującego się m.in. wydobyciem oraz produkcją miedzi i srebra. "Ważne jest, żeby wykorzystać potencjał tej wielkiej firmy, bo to nie tylko skarb narodowy, ale także lokalny. To inwestor, który tworzy miejsca pracy, buduje infrastrukturę i daje siłę temu regionowi. (...) Aby dalej można było prowadzić tą pracę, trzeba wygrać wybory" - mówił marszałek.

Podczas konwencji zaprezentowani zostali kandydaci do Sejmu i Senatu PO z subregionu wałbrzyskiego. Listę kandydatów do Sejmu w okręgu nr 1 (legnicko-jeleniogórski) otwiera Schetyna, druga jest posłanka Ewa Drozd, a trzeci poseł Norbert Wojnarowski. Kandydatem PO do Senatu w okręgu nr 3 (legnicki) jest dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb.

Była to druga z cyklu konwencji wyborczych, które PO organizuje w najbliższych dniach na Dolnym Śląsku. Pierwsza odbyła się w piątek, a kolejną zaplanowano na poniedziałek w Jeleniej Górze.