Stołeczni przedsiębiorcy prowadzący działalność w lokalach należących do miasta będą mieli możliwość odroczenia płatności czynszu i rozłożenia zapłaty należności w czasie – zapowiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Mimo bardzo napiętej sytuacji budżetowej chcemy pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w Warszawie. W związku z tym podjęliśmy decyzję żeby odroczyć płatności czynszu i rozłożyć należności w czasie" – powiedział Trzaskowski.

Poinformował, że w związku z kryzysową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa "nie będą również pobierane odsetki od ewentualnej nieterminowej zapłaty" czynszu. Dodał, że "najemcy lokali użytkowych, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu wsparcia – zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta – będą mogli złożyć wniosek o obniżenie stawki czynszu na jeden miesiąc".

Prezydent Warszawy po raz kolejny podkreślił, że nie zamierza znieść opłat w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaapelował do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych. Jego apelu posłuchały władze m.in. Opola, Krakowa, Kluczborka, Gdyni i Częstochowy.