Japońska firma, która zatrudnia tysiące specjalistów w kilkudziesięciu krajach, otwiera swoje biuro na poznańskim Franowie. Oznacza to 500 nowych miejsc pracy w sektorze usług nowoczesnych.

Transcosmos od ponad 45 lat świadczy usługi z zakresu obsługi klienta, IT i digital marketingu dla największych marek na świecie. Zatrudnia ponad 40 tys. specjalistów w ponad 100 biurach w kilkudziesięciu krajach. Do grona ich klientów należą tacy giganci jak: Microsoft, Canon, Panasonic, Yamaha, Durex i L'Oréal.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2017 roku w Warszawie. Teraz debiutuje na poznańskim rynku, otwierając biuro telefonicznej obsługi klienta w Centrum Franowo.

„Ogromnie się cieszę z ogłoszenia otwarcia najnowszego centrum Transcosmos w Poznaniu. Poznań stanie się strategicznym centrum obsługi biznesowej klientów z całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec. Jesteśmy pod wrażeniem zarówno wspaniałego miasta, jak i wyjątkowo utalentowanej kadry, które umożliwią nam globalny rozwój” – podkreślił cytowany w komunikacie Richard Patterson z Transcomos.

W nadchodzących latach nowe poznańskie biuro Transcosmos stanie się jednym z kluczowych globalnych centrów outsourcingowych. Jak wskazano w komunikacie, oznacza to 500 miejsc pracy w sektorze usług nowoczesnych.

Zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania Katarzyna Sobocińska podkreśliła, że „po raz pierwszy spotkaliśmy się z firmą Transcosmos w Londynie podczas konferencji Poland's Rising Outsourcing Destinations, gdzie zachęciliśmy inwestora do przyjrzenia się naszemu miastu”.

„Firma wkrótce zwróciła się do nas z prośbą o dostarczenie większej liczby informacji, a po kilku miesiącach jej przedstawiciele odwiedzili Poznań. Jednym z decydujących czynników, które skłoniły Transcosmos do zainwestowania w naszym mieście, jest z pewnością kadra, którą kształci Wydział Neofilologii UAM. Znajomość języków obcych przez pracowników globalnego centrum firmy jest kluczowa. Cieszymy się, że mogliśmy asystować Transcosmos podczas całego procesu inwestycyjnego i mamy nadzieję na owocną współpracę przy inicjatywach wspierających sektor usług nowoczesnych w Poznaniu” – zaznaczyła.

Rekrutacja na nowe stanowiska w firmie będzie prowadzona także w przyszłym roku. Obecnie firma oferuje pracę w działach: rekrutacji i HR, obsługi klienta, obsługi IT i administracji. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych, przede wszystkim angielskiego i niemieckiego. (PAP)

Autor: Anna Jowsa