Wrocławscy prokuratorzy złożyli w czwartek do sądu wniosek o areszt dla Marka M., znanego handlarza roszczeń do stołecznych nieruchomości. W środę prokurator postawił mu trzy zarzuty w tym m.in. oszustwa oraz przywłaszczenia mienia.

O złożeniu wniosku o areszt dla M. poinformował PAP prokurator regionalny Piotr Kowalczyk.

"Dziś do sądu skierowaliśmy wniosek o trzymiesięczny areszt dla Marka M." - powiedział PAP prokurator Kowalczyk.

W środę, podczas przesłuchania, M. złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Łącznie prokuratura postawiła mu trzy zarzuty. „To jest oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, zarzucono mu także popełnienie przestępstw przywłaszczenia mienia znacznej wartości, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami” - mówił wcześniej prok. Kowalczyk.

M. został zatrzymany we wtorek w Warszawie przez CBA. Prokuratura Krajowa podała, że „M. podejrzany jest o przywłaszczenie praw majątkowych dotyczących nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Opoczyńskiej 4B oraz nieruchomości Folwark Służewiec o łącznej wartości nie mniejszej niż 11 mln 500 tys. zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych w związku z nabyciem praw i roszczeń do nieruchomości położonej przy ul. Dynasy 4, na kwotę łączną nie mniejszą niż 1 mln 100 tys. zł na szkodę każdej z pokrzywdzonych”.

Markowi M. grozi do 10 lat więzienia.