Wśród zaginionych po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze są polscy obywatele - wynika z informacji podanych przez MSZ na Twitterze. Resort podkreślił, że konsulowie są w stałym kontakcie z rodzinami zaginionych i otoczyli je opieką.

MSZ odmówiło jednak komentowania poszczególnych przypadków, podkreślając, że z uwagi na ochronę prywatności rodzin nie udziela informacji na temat danych osobowych zaginionych.

Wcześniej informacje, iż wśród zaginionych po zamachu może być co najmniej dwoje Polaków podawały brytyjskie media. MSZ informowało wówczas, że wraz z konsulatem w Manchesterze "weryfikują wszystkie doniesienia medialne dotyczące Polaków w Manchesterze".

Po godz. 14 służby prasowe resortu zamieściły na Twitterze wpis, w którym poinformowano, iż polscy konsulowie z Manchesteru "są w stałym kontakcie z rodzinami obywateli RP zaginionych w #Manchester i otoczyli je opieką".

Konsulowie @PLinManchester są w stałym kontakcie z rodzinami obywateli RP zaginionych w #Manchester i otoczyli je opieką.

— MSZ RP🇵🇱 (@MSZ_RP) 23 maja 2017W doniesieniach brytyjskiej telewizji ITV mowa była o dwojgu potencjalnie zaginionych członkach rodziny. Telewizja powoływała się na informacje zamieszczone w mediach społecznościowych przez córkę zaginionych.

"Do każdego, kto jest w bezpiecznym miejscu lub w szpitalu w Manchesterze: jeśli napotkacie moich rodziców, proszę, proszę, dajcie mi znać, bo nie widzieliśmy ich od ataku" - napisała w nocy z poniedziałku na wtorek dziewczyna, załączając zdjęcie pary, zrobione - jak napisała - w wieczór koncertu Ariany Grande, po którym doszło do zamachu.

We wtorek rano ponownie opublikowała apel dotyczący zaginionych, udostępniając na swoim koncie materiał na ten temat w brytyjskich mediach.

Osoby zaniepokojone losami polskich obywateli powinny zadzwonić pod specjalny numer kontaktowy dla rodzin uruchomiony przez Konsulat Generalny RP w Manchesterze: +44 (0) 77 69 97 57 19.