Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

26 listopada 2014 r.

Najwięcej krytycznych głosów jest wśród głosujących na PiS i PSL, choć również co piąty wyborca PO nie ma najlepszego zdania o sytuacji w Polsce.

Najnowszy sondaż: Sytuacja w Polsce jest zła. Krytykują głównie wyborcy PiS i PSL26 listopada 2014 r.

Co trzeci Polak uważa, że sytuacja w naszym kraju idzie w dobrym kierunku. Przeciwnego zdania jest niemal połowa ankietowanych przez CBOS. Listopadowe wyniki są niemal takie same jak w październiku - 35 procent badanych uważa za korzystny kierunek zmian w Polsce, o 1 punkt procentowy więcej niż przez miesiącem. Przeciwnego zdania jest 47 procent - o punkt procentowy mniej w październiku.

26 listopada 2014 r.

Facebook broni się dziś przed zarzutami brytyjskiej prasy, twierdząc, że z jednej strony musi chronić tajemnice osobistą użytkowników, a z drugiej eliminować kryminalną zawartość ich kont

Facebook w ogniu krytyki jako "przystań terrorystów"26 listopada 2014 r.

Cała brytyjska prasa atakuje dziś portal internetowy Facebook jako "przystań terrorystów". Wiąże się to z raportem komisji parlamentarnej w sprawie zamordowania półtora roku temu w Londynie brytyjskiego żołnierza. Raport komisji piętnuje zbiorowo amerykańskich dostawców internetowych, za to, że nie zwrócili uwagi na wpisy jednego z zabójców szeregowca Lee Rigby'ego.

26 listopada 2014 r.

Sikorski o umowie stowarzyszeniowej z Ukrainą: To kwestia ważna dla Polski, Europy i dla mnie26 listopada 2014 r.

W grudniu możliwe wystąpienie prezydenta Ukrainy na forum polskiego parlamentu. Taką nadzieję wyraził marszałek Sejmu. Podczas konferencji przed rozpoczęciem posiedzenia Radosław Sikorski mówił, że jeszcze dziś posłowie zajmą się projektem ustawy o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.