Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

24 lipca 2014 r.

Roman Giertych

Giertych: Miller powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Za "łaskę" dla Amerykanów24 lipca 2014 r.

Zdaniem Romana Giertycha po wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zarzucił Polsce naruszenie zakazu tortur i nieludzkiego traktowania więźniów w tajnych więzieniach CIA jakie miały znajdować się w Polsce, osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie takich więzień powinny ponieść odpowiedzialność. Dotyczy to m.in. byłego premiera Leszka Millera, który - według Giertycha - powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

24 lipca 2014 r.

W katastrofie malezyjskiego boeinga zginęło niemal 200 Holendrów EPA/ROMAN PILIPEY

Holendrzy "wyrzucą córkę Putina razem z bagażami"?24 lipca 2014 r.

Pieter Broertjes, burmistrz Hilversum, miasteczka w Holandii położonego ok. 20 km od Amsterdamu stwierdził, że rzekomo mieszkająca w Holandii wraz ze swoim chłopakiem 29-letnia Maria Putin, córka prezydenta Rosji Władimira Putina powinna zostać "wyrzucona ze swoimi bagażami z Holandii". - To byłby wyraźny sygnał (dla Putina), w jakim kierunku idą sprawy - wyjaśnił. Po kilku godzinach przeprosił jednak za swoje "niemądre komentarze" - podaje tvn24.pl.

24 lipca 2014 r.

Ksiądz pułkownik Zbigniew Kępa PAP/Leszek Szymański

CBA znalazło złoto u proboszcza? Ordynariat: nie wiemy, jesteśmy zdziwieni24 lipca 2014 r.

Ordynariat Polowy jest zaskoczony akcją CBA w Katedrze Polowej. Ksiądz pułkownik Zbigniew Kępa - rzecznik ordynariatu - nie wie, czy w czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez proboszcza wojskowej katedry księdza Roberta Mokrzyckiego, agenci znaleźli złoto. Według informacji z prokuratury przeszukanie przyniosło pozytywny rezultat.

24 lipca 2014 r.

Prof. Bogdan Chazan

Prof. Chazan odszedł - i w szpitalu dokonano aborcji? PiS: prowokacja24 lipca 2014 r.

PiS organizuje akcję obrony profesora Bogdana Chazana. Lekarz stracił posadę dyrektora miejskiego szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, po kontroli, jaką przeprowadzono w szpitalu w związku z odmową wykonania aborcji mimo istnienia wskazań medycznych do przeprowadzenia zabiegu. Dyrektor powołał się na klauzulę sumienia i nie wskazał pacjentce innej placówki, w której mogłaby dokonać legalnej aborcji. Szpital twierdzi jednak, że taką informację pacjentka otrzymała od lekarza prowadzącego.