Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

8 lutego 2016 r.

PO chce spotkania z przedstawicielami Komisji Weneckiej

PO chce spotkania z przedstawicielami Komisji Weneckiej 8 lutego 2016 r.

Platforma Obywatelska chce spotkania z przedstawicielami Komisji Weneckiej. Jej delegaci goszczą w Polsce. Mają zbadać zmiany w przepisach o Trybunale Konstytucyjnym. Spotkali się już z prezydentem Andrzejem Dudą, pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf oraz Krajową Radą Sądownictwa. Mają rozmawiać z przedstawicielami prezydiów obu izb parlamentu oraz kierownictwem sejmowej komisji sprawiedliwości.

8 lutego 2016 r.

Rząd zajmie się ustawą, która ma regulować obecność obcych wojsk w Polsce

Rząd zajmie się ustawą, która ma regulować obecność obcych wojsk w Polsce8 lutego 2016 r.

Chodzi o ustawę o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Polski, która reguluje, kto i kiedy wydaję zgodę na obecność zagranicznych żołnierzy w naszym kraju. Celem nowelizacji jest - jak napisano - stworzenie wyraźnych podstaw prawnych do wyrażania zgody na pobyt obcych wojsk, w szczególności z państw członkowskich NATO i UE, w ramach wzmocnienia polskich sił zbrojnych w operacjach prowadzonych na terytorium naszego kraju w czasie pokoju.

8 lutego 2016 r.

Sawicki: PSL będzie wspierać Rodzinę 500 Plus

Sawicki: PSL będzie wspierać Rodzinę 500 Plus8 lutego 2016 r.

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki zapowiedział, że jego partia będzie wspierać program Rodzina 500 Plus. Jutro prace nad Programem rozpocznie Sejm. Poseł powiedział w Jedynce, że warto, aby Prawo i Sprawiedliwość rozważyło propozycje poprawek, zgłoszone przez PSL. Jedna z nich wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę": w przypadku, gdy dana rodzina przekroczy próg dochodowy, to pomoc na pierwsze dziecko będzie odpowiednio mniejsza.

reklama