Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

1 sierpnia 2014 r.

Komorowski: Są miejsca, w których nie powinno się uprawiać polityki1 sierpnia 2014 r.

Powstanie Warszawskie wywarło duży wpływ na losy Polski w ostatnich dziesięcioleciach- mówił prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z TVP Info. Wyraził opinię, że po Powstaniu Józef Stalin nie chciał prowadzić zbyt twardej polityki wobec Polski, dzięki czemu komunizm był w naszym kraju nieco łagodniejszy, niż w innych państwach. "Powstanie i inne wydarzenia z historii Polski sprawiły też, że Polacy są postrzegani jako naród stawiający wolność przed innymi wartościami" - powiedział Bronisław Komorowski.

1 sierpnia 2014 r.

Akcja #JedzJabłka dotarła do Hiszpanii1 sierpnia 2014 r.

Do Hiszpanii dotarła akcja Polaków "Postaw się Putinowi - jedz jabłka", będąca protestem przeciwko rosyjskiemu embargu na polskie owoce. Internetowe wydania najbardziej poczytnych hiszpańskich gazet informują o toczącym się za pośrednictwem sieci społecznościowych proteście. Publikują zdjęcia i najciekawsze komentarze.

1 sierpnia 2014 r.

WHO: Ebola poza kontrolą1 sierpnia 2014 r.

Wirus Eboli w Afryce Zachodniej znajduje się poza kontrolą - przyznała szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan. Mówiła o tym na szczycie w Konakry, gdzie spotkała się z władzami Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Wybrzeża Kości Słoniowej, krajów w których wirus się rozprzestrzenia.

1 sierpnia 2014 r.

70 rocznica powstania warszawskiego. Widok z Pałacu Kultury i Nauki na rondo Dmowskiego, gdzie warszawiacy minutą ciszy oddają hołd uczestnikom powstańczego zrywu

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA]1 sierpnia 2014 r.

Był to największy zryw niepodległościowy Armii Krajowej i największa akcja zbrojna podziemia w Europie okupowanej przez Niemców. 70 lat lat temu, 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Bój o wyzwolenie stolicy, z ogromnym zaangażowaniem jej mieszkańców, także kobiet i dzieci, trwał znacznie dłużej niż zakładano - 63 dni, i zakończył się kapitulacją. Zobacz zdjęcia z 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.