Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

30 sierpnia 2015 r.

Upadek Alfa Star: Urząd Marszałkowski próbuje ściągnąć turystów30 sierpnia 2015 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego próbuje sprowadzić do kraju turystów upadłego biura podróży Alfa Star. W pierwszej kolejności ma to być 300 osób z Turcji. Trudna sytuacja jest też na Rodos, w Bułgarii i Hiszpanii - powiedziała IAR rzeczniczka urzędu. Marta Milewska spodziewa się pierwszych powrotów porzuconych turystów już dzisiaj. Zaznacza jednak, że wielu będzie musiało liczyć się z oczekiwaniem na przelot kolejną noc. Ze względu na ostatni weekend wakacji w samolotach jest wyjątkowo mało wolnych miejsc.

30 sierpnia 2015 r.

Szczecin: Politycy PO złożyli kwiaty pod bramą stoczni30 sierpnia 2015 r.

Nie jest to święto wszystkich Polaków, ale polityków PiS i NSZZ "Solidarności" - powiedział dziś przed Stocznią Szczecińską senator Norbert Obrycki. Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli kwiaty na dwie godziny przed oficjalnymi uroczystościami związanymi z 35. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. "Mimo usilnych naszych starań najważniejsi urzędnicy państwa: premier oraz marszałkowie nie zostali zaproszeni" - powiedział senator Obrycki.

30 sierpnia 2015 r.

Szczecin: Obchody 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych30 sierpnia 2015 r.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w dzisiejszych (30.08. pocz.10:30) obchodach 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. Uroczystości przed bramą Stoczni Szczecińskiej rozpocznie hymn, a także przemówienia prezydenta i szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy. Po mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem Ofiar Grudnia 70.

30 sierpnia 2015 r.

Apele o zwiększone środki bezpieczeństwa na europejskich kolejach30 sierpnia 2015 r.

Ministrowie z ośmiu unijnych krajów apelują o zwiększone kontrole na głównych europejskich trasach kolejowych. Bruksela zapowiada natomiast przyspieszenie prac nad zaostrzeniem przepisów o sprzedaży broni palnej. Takie są wyniki rozmów w Paryżu ministrów spraw wewnętrznych i transportu Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Luksemburga i Holandii, oraz Szwajcarii. Naradę zorganizowano w reakcji na ubiegłotygodniową strzelaninę w superszybkim pociągu relacji Amsterdam-Paryż.

reklama