Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

29 czerwca 2015 r.

Tusk ostrzega Greków przed głosowaniem na NIE29 czerwca 2015 r.

Szef Rady Europejskiej przestrzega Greków przed głosowaniem na NIE w najbliższym referendum w sprawie porozumienia z wierzycielami. W niedzielę greccy obywatele będą mieli okazję opowiedzieć się "za” albo "przeciw" propozycjom reform, jakich domagają się międzynarodowe instytucje w zamian za kolejną transzę pomocy finansowej dla Aten. Negocjacje w tej sprawie zostały zerwane w ubiegłą sobotę, gdyż greckie władze uznały, że proponowane działania wymagają zbyt wiele wyrzeczeń.

29 czerwca 2015 r.

Kopacz zapowiada program dla Śląska i restrukturyzację górnictwa29 czerwca 2015 r.

Przygotowanie tzw. Programu dla Śląska, który ostatecznie zyskał nazwę „Śląsk 2.0 – Program wsparcia przemysłu Województwa Śląskiego i Małopolski Zachodniej” premier Ewa Kopacz zapowiedziała na początku stycznia. Kontekstem były narastające protesty górniczych związków wobec pierwotnych założeń restrukturyzacji stojącej przed widmem upadłości Kompanii Węglowej.

29 czerwca 2015 r.

Piechociński: Powinniśmy ze spokojem reagować na sytuację w Grecji29 czerwca 2015 r.

Powinniśmy ze spokojem reagować na sytuację w Grecji - uważa wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Z powodu załamania się rozmów Grecji z jej wierzycielami i zapowiedziach Greków o chęci wyjścia ze strefy euro, mocno straciła złotówka. Na kłopoty finansowe Greków nerwowo reagują światowe giełdy, również na warszawskim parkiecie spadki.

reklama