Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

8 października 2015 r.

Kropiwnicki: Komisja upubliczni materiały dot. postawienia ws. Ziobro8 października 2015 r.

Sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej zdecydowała o upublicznieniu protokołów i innych materiałów z posiedzeń w sprawie postawienia Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Już niedługo dokumenty ukażą się na stronie internetowej Sejmu - powiedział IAR Robert Kropiwnicki, przewodniczący komisji z PO. Robert Kropiwnicki wyjaśnił, że udostępnione kilkaset stron materiału, któremu nie nadano statusu niejawne lub zastrzeżone. "Zachęcam do lektury" - dodał poseł.

8 października 2015 r.

PO i lewica za odrzuceniem weta A.Dudy: PiS i ZP chcą podtrzymania8 października 2015 r.

2 października prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci. Nowe prawo ma uprościć procedurę zmiany płci wpisanej m.in. w akt urodzenia, jeśli nie odpowiada ona płci odczuwanej przez daną osobę. Ustawa dotyczy procedur prawnych, w myśl jej zapisów wniosek o uzgodnienie płci będzie mogła złożyć osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozostaje w związku małżeńskim.

8 października 2015 r.

Rzecznik Praw Pacjenta o klauzuli sumienia: Rocznie 10 przypadków łamania praw pacjenta8 października 2015 r.

Do Rzecznika Praw Pacjenta trafia co roku około 10. skarg na lekarzy zasłaniających się klauzulą sumienia. Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że lekarz może odmówić wykonania zabiegu, jeżeli jest to sprzeczne z jego światopoglądem. Nie musi też wskazywać innej placówki, która to zrobi. Ma obowiązek poinformować o tym swojego przełożonego.

8 października 2015 r.

Policjanci zatrzymali pedofila po zgłoszeniu "legnickich matek"8 października 2015 r.

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od kilku tygodni w autobusach i okolicach szkół próbował wykorzystywać seksualnie dzieci. O tym, jak wygląda i jak nazywa się pedofil jedna z funkcjonariuszek dowiedziała się od... "legnickich matek", które na portalu społecznościowym założyły profil dostępny jedynie dla zaufanych użytkowniczek.

reklama