Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

29 listopada 2015 r.

Nie udała się próba rakiety w Korei Północnej29 listopada 2015 r.

Korea Północna prawdopodobnie przeprowadziła na Morzu Japońskim test rakiety balistycznej wystrzeliwanej z okrętu podwodnego, ale zakończył się on niepowodzeniem. Taką informację przekazuje południowokoreańska agencja Yonhap, która powołuje się na anonimowego przedstawiciela władz w Pjongjangu. Według niego, pocisk o symbolu KN-11 został wystrzelony wczoraj około 14.00 czasu miejscowego.

29 listopada 2015 r.

Oferta UE dla Turcji: Pieniądze i deklaracja o przyjęciu uchodźców29 listopada 2015 r.

3 miliardy euro i deklaracja o przyjęciu grupy uchodźców - Unia Europejska ma przedstawić dziś oficjalnie ofertę dla Turcji. Bruksela liczy na to, że Ankara zatrzyma migrantów, którzy próbują przedostać się na Stary Kontynent. W Turcji przebywa obecnie ponad dwa miliony uchodźców. O 16.00 w belgijskiej stolicy rozpoczyna się pierwszy w historii szczyt Unia Europejska - Turcja.

29 listopada 2015 r.

Bo dzisiaj wszystko ulega gamifikacji. Cokolwiek robimy, przerabiamy na grę i oczekujemy natychmiastowej gratyfikacji, wzmocnienia pozytywnego.

Agonia wiedzy: Teraz rządzi popwiedza i pseudoeksperci29 listopada 2015 r.

Przekazy, które kiedyś przeznaczone były dla starszych, spłyca się do możliwości dziecka, by mieć jak najwięcej odbiorców. Żeby łatwiej było pozyskiwać wiedzę. Bo dzięki niej można sterować popytem, na którym zbudowany jest ład społeczny - mówi w wywiadzie dla DGP Dr hab. Kazimierz Krzysztofek, prof. Uniwersytetu SWPS, Katedra Socjologii w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie, były członek Komitetu Prognoz PAN „Polska 2000 Plus”, przez 10 lat wiceprezes Fundacji Pro Kultura. Odbywał też studia podoktorskie w Massachusetts Institute of Technology jako stypendysta Fulbrighta.

Prawo na co dzień

Galerie

reklama