Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

28 lipca 2015 r.

Andrzej Duda

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy bez Martina Schulza. Bez Donalda Tuska także? 28 lipca 2015 r.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie wybiera się na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - taką informację przekazał korespondentce RMF FM w Brukseli rzecznik przewodniczącego Armin Machmer. Już wczoraj informowaliśmy, że na zaprzysiężenie nie wybierają się też ani Jean Claude Juncker, ani Elżbieta Bieńkowska.

28 lipca 2015 r.

Prawnicy przypominają wyrok Trybunału Konstytucyjnego: Nie ma przeciwwskazań dla medycznej marihuany28 lipca 2015 r.

Czy w Polsce powinna być zalegalizowana medyczna marihuana? Prawnicy, z którymi udało się porozmawiać Polskiemu Radiu, przypominają wyrok Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku. Wskazywał on, że nie ma przeciwwskazań do zmiany przepisów, jeżeli w grę wchodzi dobro pacjenta. Następny ruch leży więc po stronie rządzących, którzy od ubiegłego nie wykazali się dużą aktywnością w tej sprawie.

28 lipca 2015 r.

Stargard już nie jest Szczeciński28 lipca 2015 r.

Z początkiem przyszłego roku zmienią się siedziby dwóch gmin w województwie zachodniopomorskim w powiecie stargardzkim - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Rząd zdecydował podczas wyjazdowego posiedzenia we Wrocławiu, że gmina o statusie miasta Stargard Szczeciński zmieni się na gminę o statusie miasta Stargard, a gmina Stargard Szczeciński na gminę Stargard.

reklama