Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

26 listopada 2014 r.

Kopacz i Piechociński o porozumieniu PO-PSL: Koalicja rządowa także w terenie26 listopada 2014 r.

Koalicja PO-PSL będzie rządzić w 15 sejmikach wojewódzkich. Wspólne porozumienie w tej sprawie ogłosili premier Ewa Kopacz, pełniąca obowiązki przewodniczącej PO, i wicepremier Janusz Piechociński, lider PSL. Platforma nie będzie rządzić z ludowcami tylko na Podkarpaciu, gdzie większość ma Prawo i Sprawiedliwość.

26 listopada 2014 r.

Sikorski: w grudniu możliwe wystąpienie Poroszenki w polskim Sejmie26 listopada 2014 r.

W środę posłowie zajmą się rządowym projektem ustawy o ratyfikacji Układu o stowarzyszeniu między UE a Ukrainą. MSZ zakłada, że ratyfikacja umowy mogłaby nastąpić jeszcze w tym roku. Sikorski wyraził nadzieję, że prezydent Bronisław Komorowski będzie mógł podpisać akt ratyfikacji tej ustawy i tego traktatu w dniu wizyty w Warszawie prezydenta Ukrainy.

26 listopada 2014 r.

Zabójstwo Jarosława Ziętary: Są zarzuty dla jednego z dwóch zatrzymanych26 listopada 2014 r.

Są zarzuty dla jednego z dwóch zatrzymanych w sprawie zabójstwa Jarosław Ziętary - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Dziś rano śledczy będą przesłuchiwać drugiego mężczyznę. Po zakończeniu tych czynności (około południa) krakowscy prokuratorzy mają ujawnić więcej faktów na temat zatrzymanych w sprawie morderstwa dziennikarza śledczego z Poznania.

26 listopada 2014 r.

We współczesnych relacjach amerykańsko-chińskich bliższe, poufne stosunki ukształtowały się pomiędzy bogatymi przedsiębiorcami z obu państw.

Bratanki: jankes i Chińczyk26 listopada 2014 r.

Niedawna wizyta Baracka Obamy w Pekinie przyniosła ważne, praktyczne wyniki w zakresie ułatwiania i usprawniania kontaktów pomiędzy mieszkańcami obu wielkich mocarstw. Młodzi Chińczycy studiujący bądź zamierzający studiować na amerykańskich uniwersytetach będą otrzymywać wizy nie na rok, lecz na pięć lat, a turyści i biznesmeni – na lat dziesięć.