Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata

24 maja 2015 r.

Andrzej Duda

Tyszkiewicz o wynikach wyborów: Pracowaliśmy dla najwspanialszego polityka 25-lecia polskiej wolności24 maja 2015 r.

"Coś zawiodło, coś się nie udało“ - tak o sondażowych wynikach wyborów prezydenckich mówi szef sztabu Bronisława Komorowskiego poseł PO Robert Tyszkiewicz. Według wyników sondażowych, wybory wygrał Andrzej Duda, który zdobył 53 procent poparcia, a urzędujący prezydent Bronisław Komorowski 47 procent.

24 maja 2015 r.

Ewa Kopacz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska podczas wieczoru wyborczego w sztabie Bronisława Komorowskiego

Premier Kopacz deklaruje jak najlepszą współpracę z Andrzejem Dudą24 maja 2015 r.

"Chciałam pogratulować zwycięstwa Andrzejowi Dudzie. To dobry wynik. A jako szef rządu zagwarantować, że współpraca między rządem a nowo wybranym prezydentem, jeśli potwierdzą się sondażowe wyniki, będzie jak najlepsza" - zadeklarowała premier Kopacz w rozmowie z dziennikarzami podczas niedzielnego wieczoru wyborczego Bronisława Komorowskiego.

24 maja 2015 r.

Sztab Andrzeja Dudy

Tak wyglądały sztaby wyborcze Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego po ogłoszeniu wyników24 maja 2015 r.

Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie - wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP Info, TVP1, TVN24 i Polsatu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w drugiej turze uzyskał poparcie 53 procent wyborców, a jego rywal - urzędujący prezydent Bronisław Komorowski - 47 procent. Komorowski w pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu wyników sondażowych uznał zwycięstwo Dudy.

24 maja 2015 r.

Andrzej Duda

Kim jest Andrzej Duda [SYLWETKA]24 maja 2015 r.

Według sondażowych wyników II tury wyborów Duda otrzymał 53 proc. głosów; jego kontrkandydat Bronisław Komorowski - 47 proc. "Prezydent, kiedy zostaje wybrany, ma służyć narodowi, ma słuchać i być otwartym; drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte" - mówił Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników Andrzej Duda.

24 maja 2015 r.

Bronisław Komorowski po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich

Komorowski po ogłoszeniu wyniu wyborów: Głosy oddane na mnie to ważny sygnał w obronie naszej wolności24 maja 2015 r.

Bronisław Komorowski przyznał, że przegrał wybory i pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa. Prezydent zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników wystąpił na swoim wieczorze wyborczym. Podkreślił, że uznaje wolę wyborców i podziękował za wsparcie. Jednocześnie ocenił, że głosy oddane na niego to ważny sygnał: "To demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści i agresji, którą wszyscy niedawno tak głęboko przeżywaliśmy. Tę falę nienawiści i agresji trzeba powstrzymać. To pospolite ruszenie może to zrobić." - mówił prezydent.

Prawo na co dzień

Galerie

reklama