Łącznie około 60 uczniów i nauczycieli musiało opuścić budynek szkoły, w którym odbywał się egzamin maturalny z języka angielskiego.

Do pożaru doszło w poniedziałek przed południem w liceum w Grodzisku Mazowieckim. Obecnie na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej.

Doszło do ewakuacji szkoły w trakcje egzaminów maturalnych. Ewakuowanych zostało 60 osób. To pożar o powierzchni około 20 metrów kwadratowych – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem tvnwarszawa.pl oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska.

Przerwana matura 2024

Jak powiedział dziennikarzowi tvnwarszawa.pl asp. Krzysztof Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, zgłoszenie o pożarze w liceum przy ulicy Żwirki i Wigury straż otrzymała o godzinie 12.06.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów: trzy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego, jeden z OSP z Grodziska i jeden OSP z Milanówka. Po dojeździe na miejsce przeprowadzono rozpoznanie i stwierdzono pożar dachu budynku. Wszystkie osoby, które przebywały w budynku, opuściły go - mówił asp. Stefaniak.