Legia Warszawa za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z trenerem Besnikiem Hasim. Już w niedzielę prezes klubu Bogusław Leśnodorski poinformował, że albański szkoleniowiec został odsunięty od prowadzenia piłkarzy pierwszego zespołu.

Tymczasowo obowiązki trenera pełni były piłkarz stołecznego zespołu, a ostatnio asystent Albańczyka - Aleksandar Vukovic.

"Rozstajemy się w zgodzie i z wzajemnym szacunkiem. Serdecznie dziękujemy trenerowi za przeprowadzenie drużyny przez eliminacje Ligi Mistrzów UEFA. Życzymy mu powodzenia w dalszej pracy" - powiedział Leśnodorski cytowany przez oficjalną stronę internetowa klubu.

W niedzielę Legia przegrała na własnym boisku z KGHM Zagłębiem Lubin 2:3 ponosząc czwartą ligową porażkę w sezonie. W środę natomiast została rozgromiona przy Łazienkowskiej przez Borussię Dortmund 6:0 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Po dziewiątej kolejce Legia z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Władze Legii po raz trzeci w ostatnich dwunastu miesiącach zmieniają szkoleniowca. W październiku zeszłego roku został zwolniony Norweg Henning Berg. Jego miejsce zajął Rosjanin Stanisław Czerczesow, z którym po sezonie nie został przedłużony kontrakt, a w czerwcu przyszedł na Łazienkowską Hasi.