Jak powiedziała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor festiwalu Wioleta Król, w tegorocznej edycji zaplanowano siedem różnych stref tematycznych, „by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie”.

W tegorocznej edycji przewidziano następujące tematyczne strefy: projekty dzieci, sztuka użytkowa, trendy w designie pośmiertnym, zagospodarowanie terenów zielonych, trendy w technologiach, projektowanie jedzenia oraz sport i relaks.

„Festiwal to niepowtarzalna okazja kontaktu ze światowej klasy designem i artystami, którzy je tworzą. Natomiast projektanci będą mieli szansę na skonfrontowanie swych koncepcji z odbiorcami” - dodała Król.

Kurator festiwalu Małgorzata Koralewska podkreśliła, że strefa poświęcona trendom w designie pośmiertnym pojawia się pierwszy i jest szczególnie godna uwagi.

„Naszym gościem specjalnym będzie Australijka Pia Interlandi, która zajmuje się projektowaniem odzieży pośmiertnej. Ta strefa może być okazją do porozmawiania nie tylko o projektach, ale o czymś więcej - o filozofii współczesnych pochówków. Pokażemy nie tylko stroje, ale np. urny biodegradowalne czy też inne sposoby pochówków, które w krajach anglosaskich są coraz bardziej popularne” - mówiła Koralewska.

Jak podano, w trakcie festiwalu zaplanowano siedem tematycznych wystaw, na których zostaną pokazane projekty i wyroby z Polski, Niemiec, Austrii oraz Czech. Odbędzie się również 40 warsztatów, a na spotkania z ponad stu projektantami z całego świata przewidziano ponad 250 godzin.

Festiwal odbędzie się od 18 do 22 maja w Bielanach Wrocławskich.(PAP)