Grzegorz Majchrzak z IPN zapewnia, że działania Instytutu dotyczące Lecha Wałęsy będą maksymalnie przejrzyste. Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia 24, IPN nie może też odnosić się do wszystkich komentarzy byłego prezydenta na ten temat.

Doktor Grzegorz Majchrzak zaznaczył, że Instytutowi zależy na dokładnym zbadaniu sprawy i pełnej przejrzystości jego działań, w tym ekspertyz.

Rozmówca Polskiego Radia 24 przyznał, że Instytutowi trudno komentować słowa Lecha Wałęsy odnoszące się do oskarżeń ze strony IPN ponieważ wersje sprawy przedstawiane przez byłego prezydenta w różnych wpisach są różne.

W ostatnim swoim wpisie na mikroblogu Lech Wałęsa przyznaje, że kontraktował się z funkcjonariuszem podającym się za pracownika kontrwywiadu PRL. Stanowczo jednak zaprzecza, że donosił na kogokolwiek i że brał pieniądze od PRL-owskich służb. Były prezydent tłumaczy, że złożył podpis, bo chciał pomóc funkcjonariuszowi, który musiał się rozliczyć finansowo ze swoimi pracodawcami. Lech Wałęsa podkreśla przy tym, że nie podejrzewał, że może być to prowokacja.