Projekt nowelizacji ustawy o Policji, na tym etapie procedowania, stwarza zagrożenie masowej inwigilacji Polaków - uważają posłowie z klubu KUKIZ’15. Na zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej poseł Bartosz Józwiak poinformował o przejęciu od inicjatywy „Stop inwigilacji 2016” pakietu 8 poprawek, które klub zgłosi podczas dalszych prac nad projektem.

Poseł powiedział, że już podczas pierwszego czytania projektu klub KUKIZ’15 zwracał uwagę na to, że ustawa zdecydowanie wykracza poza dopuszczalne normy dotyczące dostępu do danych wrażliwych, danych komunikacyjnych i nie wypełnia, w tej formie z którą dziś mamy do czynienia - zaznaczył poseł - zaleceń Trybunału Konstytucyjnego.

"Nie zapewnia bezpieczeństwa i ochrony naszych danych, co więcej pozwala te dane przetrzymywać w zdecydowanie za długim czasie, zmniejsza kontrolę sądów nad ich pozyskiwaniem, ma cały szereg uchybień i niedociągnięć, które zdają się być niebezpieczne”- powiedział Bartosz Józwiak

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o Policji odbyło się 30 grudnia. Dziś zajmuje się nim sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Drugie czytanie zaplanowano na jutro.