Najważniejsze zadanie, także w świetle ostatnich wydarzeń we Francji, to zapewnić Polakom i państwu pełne bezpieczeństwo - mówi nowy minister obrony Antoni Macierewicz.

Polityk złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Żołnierzy Poległych na Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. Antoni Macierewicz wyraził nadzieję, że ich poświęcenie będzie wzorem, który "polska młodzież będzie naśladowała w odwadze i determinacji".

Rozpoczynam urzędowanie jako minister obrony narodowej od złożenia hołdu tym, którzy polegli, walcząc o niepodległość - powiedział nowy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz tuż przed symbolicznym przejęciem resortu od swojego poprzednika, Tomasza Siemoniaka.

Nowy szef MON podkreślił także zasługi żołnierzy walczących na misjach zagranicznych w Afganistanie, Bośni, Iraku czy Syrii. Jak zaznaczył Macierewicz, są oni "wzorem, który z pewnością polska młodzież będzie naśladowała w odwadze, w determinacji, miejmy nadzieję, że nie przelewając krwi".

Zdaniem Antoniego Macierewicza, najważniejszym zadaniem Ministerstwa Obrony Narodowej jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Polsce i Polakom.

Minister obrony dodał, że jest jeszcze wiele do zrobienia, by polska armia mogła spełniać swoje zadanie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa.