Liroy będzie „jedynką” w Kielcach na liście wyborczej komitetu wyborczego Kukiz'15 – dowiedziało się „Do Rzeczy”. Popularny kiedyś raper zajmie się też „kampanią frekwencyjną” przed zapowiedzianym na 6 września referendum.

Kukiz zatwierdził już ostatecznie listy wyborcze swojego komitetu wyborczego. Dzisiaj były kandydat na prezydenta ma ogłosić nazwiska „pierwszych trójek” w każdym z okręgów.

Numerem jeden na liście ruchu Kukiz '15 w Kielcach będzie Piotr Marzec, raper występujący pod pseudonimem Liroy, który przed wyborami prezydenckimi poparł Kukiza.

Liroy zajmie się też „kampanią frekwencyjną” przed referendum - 6 września Polacy wypowiedzą się m. in. w sprawie JOW-ów. "Pan Marzec długo się wahał, naradzał się z rodziną, w końcu zgodził się kandydować i pomóc w kampanii referendalnej. Zapowiedział, że jest żywotnie zainteresowany by doprowadzić do zmiany systemu w Polsce dlatego też zaangażuje się w kampanię zachęcającą do udziału w referendum" - powiedział "Do Rzeczy" Miłosz Lodowski, rzecznik ruchu Pawła Kukiza.

Na listach Kukiz'15 z numerami „jeden” znajdą się też: Kornel Morawiecki, lider Solidarności Walczącej i legenda opozycji z czasów PRL, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki - liderzy Ruchu Narodowego oraz Artur Dziambor, jeden z liderów Kongresu Nowej Prawicy.