"W porównaniu z poprzednim sondażem poparcia dla partii politycznych obu głównym siłom politycznym – tj. koalicji PiS, Polska Razem, Solidarna Polska oraz Platformie Obywatelskiej – przybyło o 4 punkty procentowe zwolenników (odpowiednio 33 i 23 proc. w lipcu)" - napisano w komunikacie.

Zjednoczona Lewica (koalicja SLD, TR, Unii Pracy i Zielonych) cieszy się poparciem 11 proc. ankietowanych (plus 4 pp.).

Największy spadek, o 12 pp., zanotował ruch Pawła Kukiza, który jednak może liczyć na miejsce w Sejmie z poparciem na poziomie 6 proc.

"Nowoczesna Ryszarda Petru – z 5 proc. poparcia – jako ostatnia siła znalazłaby się w Sejmie. Swoich reprezentantów w parlamencie nie miałoby za to Polskie Stronnictwo Ludowe, na które swój głos chce oddać 4 proc. ankietowanych" - napisano.

Reklama

Poparcie dla PSL - w porównaniu z poprzednim sondażem – zmalało o 1 pp.

"Podobny los czeka partię KORWiN (z poparciem 4 proc.), Zjednoczoną Lewicę – koalicja SDPL, Wolność i Równość, Polska Lewica (z poparciem 1 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). Według sondażu 6 proc. ankietowanych nie zdecydowało jeszcze, kogo poparłoby w wyborach" - napisano.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA w dniu 24 sierpnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 osób pełnoletnich.