Paweł Kukiz "jedynką" w Warszawie, Krzysztof Bosak - w Zielonej Górze, Piotr "Liroy" Marzec - w Kielcach. Komitet Wyborczy Kukiz'15 ustami swojego lidera, na nagraniu na Facebooku, ujawnił po trzech najwyżej ulokowanych kandydatów do Sejmu z każdego okręgu.

Na listach znalazło się kilku znanych działaczy Ruchu Narodowego. Obok Bosaka są nimi: Robert Winnicki - numer jeden w Legnicy czy były europoseł Sylwester Chruszcz - na drugim miejscu listy w Szczecinie. Są też osoby związane z Kongresem Nowej Prawicy, jak otwierający listę w Gdyni Artur Dziambor oraz Unią Polityki Realnej - jak jej prezes Bartosz Jóźwiak (startuje w Koninie).

Jednym z najbardziej znanych nazwisk na listach Kukiz'15 jest Kornel Morawiecki - działacz antykomunistycznej opozycji w czasach PRL, założyciel Solidarności Walczącej, który o mandat powalczy z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

Reklama

W Płocku "jedynkę" dostał Marek Jakubiak - przedsiębiorca, właściciel Browarów Regionalnych. Z kolei w okręgu opolskim komitet Kukiz'15 wystawia Janusza Sanockiego, byłego burmistrza Nysy, bliskiego współpracownika Pawła Kukiza.