Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie sierpnia, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość. Na listy tej partii, na których znajdują się także politycy Polski Razem, Prawicy Rzeczypospolitej i Solidarnej Polski, zamierza głosować 36 procent ankietowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Od ubiegłego miesiąca poparcie dla PiS nie zmieniło się.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 27 procent wyborców. W porównaniu z notowaniami z lipca rządząca partia minimalnie straciła - 2 punkty procentowe. Na trzecim miejscu znalazł się ruch firmowany nazwiskiem Pawła Kukiza. Na komitet wyborczy Kukiz’15 zamierza głosować 12 procent badanych, nieznacznie więcej niż w lipcu.

Pozostałe ugrupowania znajdują się pod progiem wyborczym. Na Nowoczesną PL, PSL i koalicję Zjednoczona Lewica zamierza głosować po 4 procent ankietowanych.

Swoich zwolenników znalazły jeszcze Ruch Narodowy, ugrupowanie KORWiN oraz Partia Demokratyczna - demokraci.pl. Wszystkie te ugrupowania zdobyły po jednym procencie poparcia.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 17-24 sierpnia na liczącej 1040 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.