Separatyści z Donbasu występują przeciwko interesom Rosji. Jak napisał portal Lenta.ru samozwańcze republiki Doniecka i Ługańska uznały Krym za integralną cześć Ukrainy.
Reklama

Zapisy tej treści znalazły się w poprawkach do ukraińskiej konstytucji, zaproponowanych przez samozwańcze republiki i wysłanych przedstawicielowi mińskiej grupy kontaktowej.

Dokument z naniesionymi poprawkami jest dostępny na stronie internetowej Ługańskiego Centrum Informacyjnego. „W skład Ukrainy wchodzą: Autonomiczna Republika Krymu (…), miasta Kijów i Sewastopol” - cytuje fragment poprawki do artykułu 133 ukraińskiej konstytucji portal Lenta.ru. Separatyści wprowadzili między innymi zapis o nadaniu specjalnego statusu miastom Kijów i Sewastopol oraz rejonom: ługańskiemu i donieckiemu. Półwysep Krymski został w marcu ubiegłego roku anektowany przez Rosję. Na tej podstawie rosyjski parlament wpisał oba podmioty do konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Zdaniem niezależnych komentatorów sensacyjnie brzmiące informacje o uznaniu przez separatystów Krymu i Sewastopola za integralne części Ukrainy są jedynie kolejną próbą „mydlenia oczu światowej opinii publicznej”.