Właśnie one są w tej chwili najważniejsze dla rozwoju Polski. - uważa minister nauki i szkolnictwa wyższego. Lena Kolarska-Bobińska przyznała w radiowej Trójce, że do tej pory w Polsce skupiano się na rozwoju infrastruktury, w tym budowy budynków, laboratoriów czy autostrad.

Minister Kolarska-Bobińska odniosła się też do kongresu założycielskiego stowarzyszenia "NowoczesnaPL". Według niej jeżeli Ryszard Petru przekształci swój projekt w partię polityczną, może on przekonać elektorat zarówno prawicowy, jak i część lewicowego.

- Będzie to część elektoratu Platformy, część elektoratu Kukiza, to będzie może część elektoratu SLD - w tej chwili trudno określić - mówiła minister. Lena Kolarska-Bobińska dodała, że w przeciwieństwie do ksenofobicznych, narodowych ruchów, patrzy ona z dużą sympatią na tego typu inicjatywy jak stowarzyszenie Ryszarda Petru.

Kongres założycielski "NowoczesnaPL" odbył się w niedzielę na warszawskim Torwarze. Inicjator stowarzyszenia Ryszard Petru zapowiedział stworzenie komitetu wyborczego, który wystawi kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych.