Na Białorusi zablokowano dostęp do niektórych popularnych niezależnych witryn internetowych. Na razie brak informacji kto i z jakiego powodu to zrobił. Zablokowany został między innymi dostęp do strony internetowej niezależnej agencji prasowej „BiełaPAN” i gazety „Nawiny” należących do jednego właściciela. Kompania "BiełaPAN" uznała to za „poważny zamach na wolność słowa”.

Z kolei witryna internetowa „Onliner” została wykluczona z białoruskiej domeny internetowej . Jako powód podano naruszenie warunków handlu przez internet. Witryna „Onliner” wznowiła działalność w rosyjskiej domenie internetowej, ale nie wyświetla katalogu towarów.

Eksperci zwracają uwagę, że w ostatnich dniach wśród Białorusinów wzrosło zainteresowanie niezależnymi witrynami internetowymi. Może to być związane z działaniami władz mającymi na celu zapewnienie stabilizacji na rynku. Bank Narodowy Białorusi wprowadził 30 procentową prowizję przy kupnie obcych walut w kantorach. Poszczególne ministerstwa podejmują działania mające zapobiec podwyżkom cen. Na Białoruś negatywnie wpływa brak stabilności rosyjskiego rubla.