Organizacje zrzeszające gejów i lesbijki na audiencji u króla Filipa VI i królowej Letizii. Hiszpańska para królewska zaprosiła do swego pałacu przedstawicieli 190 organizacji społecznych, w tym reprezentantów Hiszpańskiej Federacji Lesbijek, Gejów i Transseksualistów. Miejsce spotkania - Pałac El Prado, był niegdyś siedzibą Franco, który za homoseksualizm karał więzieniem.

Organizacje gejów i lesbijek podarowały parze królewskiej bajki uczące tolerancji i zaprosiły Filipa VI i Letizię, aby poznali ich dzieci. Oprócz nich w audiencji uczestniczyli też między innymi przedstawiciele Unicefu, Czerwonego Krzyża, Caritasu, Stowarzyszenia Maltretowanych Kobiet, a także zrzeszeń osób niepełnosprawnych i stowarzyszeń pomagających kobietom, które porzuciły prostytucję. Jednym z poruszanych tematów była pomoc niedożywionym dzieciom.

Przewodzący organizacji charytatywnej, katolicki ksiądz, podziękował królowej i królowi, że niespełna tydzień po rozpoczęciu rządów zaprosili przedstawicieli różnych religii i orientacji seksualnych. Zdaniem księdza, świadczy to, że kryzysowi gospodarczemu nie towarzyszy kryzys wartości.