Prawica Rzeczypospolitej przygotowuje się do wyborów do Europarlamentu. Dziś podczas regionalnego zjazdu w Warszawie zostały wybrane mazowieckie władze tego ugrupowania.

Szef partii Marek Jurek potwierdza strategiczny sojusz z Prawem i Sprawiedliwością i zapowiada, że obie partie będą walczyć o głosy pod hasłem niezależności gospodarczej i walutowej. Marek Jurek uważa, że nasz kraj musi nadrobić opóźnienia spowodowane komunistyczną niewolą. W tym może pomóc utrzymanie narodowej waluty.
Przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej ostrzegają przed Paktem Fiskalnym. Zdaniem prezesa ugrupowania, podporządkowuje on polskie instytucje finansowe Unii Europejskiej, przez co pozbawia nasz kraj części suwerenności.

Marek Jurek zapowiada też współpracę z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie przepisów o in vitro. Prezes uważa, że liberalne projekty ustawy regulujące kwestię zapłodnienia pozaustrojowego są działaniem przeciwko życiu.

Z informacji przekazanych przez partię wynika, że liczy ona w tej chwili 2 tysiące członków. Jej kandydaci wystartują do wyborów do Europarlamentu w 2014 roku z list Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama