Austriak Felix Baumgartner, który 14 października ustanowił rekord świata w skoku ze spadochronem ze stratosfery, wystartuje w jubileuszowym 50. Rajdzie Barbórka, który 1 grudnia zostanie rozegrany w Warszawie - pisze Gazeta.pl.

Baumgartner do udziału w imprezie został zaproszony przez polskiego kierowcę Tomasza Kuchara. Na jego zaproszenie Austriak startował już w Barbórce w 2005 roku.

Tym razem obaj sportowcy pojadą - specjalnie przygotowanymi na ten rajd - samochodami Subaru Impreza WRX STi.

"Jestem wręcz wniebowzięty, iż Felix ponownie przyjął nasze zaproszenie do Polski na Rajd Barbórka. W 2005 roku już startował w tej niezwykłej imprezie, także w moim zespole. Poszło mu całkiem nieźle, bo zajął 10. miejsce. Dodatkowo wystartował w słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdzie zrobił niezłe show, psując przy tym delikatnie mój rajdowy wóz, ale oczywiście nikt nie miał mu tego za złe - przyznał Kuchar, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kierowców" - powiedział Gazecie.pl Kuchar.

Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Ta najbardziej kultowa rajdowa impreza w kraju zgromadzi na starcie czołówkę polskich kierowców.