Felix Baumgartner podczas niedzielnego skoku ze startosfery pobił trzy rekordy świata: wysokości załgowego lotu balonem, wysokości z jakiej skoczył i prędkości jaką osiągnął podczas spadania. Do tego, jak poinformowało Google, trzeba doliczyć jeszcze jeden: jego wyczyn śledziło 8 300 000 internautów.

Skok był transmitowany na żywo na kanale serwisu YouTube. Zdaniem Google obejrzało go 8 300 000 użytkowników. Nigdy wcześniej tak wielu internautów na raz nie oglądało bezpośredniej transmisji na portalu YouTube.

Austriacki skoczek Felix Baumgartner przekroczył w niedzielę, podczas skoku z wysokości powyżej 39 km, barierę dźwięku osiągając szybkość 1.342 km/godz, czyli 1,24 liczby Mach. Po raz pierwszy człowiek osiągnął taką szybkość mając na sobie jedynie skafander.

Baumgartner pobił rekord wysokości załogowego lotu balonem, ustanowiony w 1961 r. przez Victora Prathera i Malcoma Rossa, którzy wznieśli się na wysokość 34 668 metrów.

Austriak ustanowił również nowy rekord skoku ze spadochronem bijąc rekord ustanowiony w 1960 roku przez Kittingera, który skoczył z wysokości 31 333 metrów. Kittinger od początku uczestniczył w projekcie Red Bull Stratos jako mentor austriackiego skoczka.