Solidarność: rząd źle traktuje naukę i szkolnictwo wyższe

13.09.2010, 19:06; Aktualizacja: 13.09.2010, 20:07

Według Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność" nauka i szkolnictwo wyższe są źle traktowane przez rząd, m.in. poprzez zbyt niskie nakłady. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego twierdzi, że nakłady na naukę rosną, a będą też większe na szkolnictwo.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • fizyk(2010-09-25 13:16) Zgłoś naruszenie 00

  prof. Edward Malec to głowny olewacz i pozoran naukowy w naszym Instytucie.

  Odpowiedz
 • bji(2010-09-14 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  ja przepraszam za mój wpis w punkcie 3 , ale ja jestem bezrobotny, a centrala PO płaci mi po 5 zł za kazdy wpis niezaleznie od tego czy ma sens.
  Chciałem sie kiedyś zapisać do PiS ale mnie nie przyjęli, bo powiedzieli, że debili nie przyjmują. Doradzili mi bym zapisał sie do PO, bo tam przyjmuja nawet największych idiotów. Mieli racje, PO mnie przyjęło i dalo pracę na forach

  a tak z ręką na sercu nie wiem czy są optymalne, no bo i skąd mam wiedzieć.

  Odpowiedz
 • Zgred(2010-09-14 00:06) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd traktuje tak szkolnictwo wyższe jak ono na to zasługuje! Daliście belfry akademickie takim urzędasom z rządu tytuły magistra za jedynie chodzenie na zajęcia, to sami zapracowaliście na mierną ocenę wartości waszej pracy!
  Za łatwo zdaje się egzaminy i kończy studia osiągając dyplom magistra! Już większość ludzi dostrzega, że kiedyś matury były trudniejsze niż obecne prace magisterskie! No to czemu zdziwko solidarnościowcy? Podnieście wymagania, nawet za cenę redukcji etatów, a szybko zaczną was dotować byleby ich dzieci mogły mieć mgr-a przed nazwiskiem!! Teraz już widzicie, że nie ma sensu dotować uczelni skoro są komercyjne i dają taki sam tytuł magistra jak te niekomercyjne!! To po kiego utrzymywać jakiś nierentowny twór?! Ułatwiajcie dalej proces edukacji akademickiej, a będzie jeszcze gorzej!! Rząd poprzez własne doświadczenia z waszą pazernością na osiągnięcie znajomości w rządzie, zaczyna traktować was jak facet traktuje galeriankę! Owszem... Potrzebna jest do zaspokojenia chwilowego, ale na stałe? A po co?? Są atrakcyjniejsze :-)

  Odpowiedz
 • bji(2010-09-13 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  Naklady na nauke sa optymalne. A ze solidarnosc ma inne zdanie to sprawa solidarnosci.

  Odpowiedz
 • BOJ(2010-09-13 21:11) Zgłoś naruszenie 00

  No tak, jak wydaje się miliardy z budżetu na utrzymanie kościoła to na coś musi brakować. Jakby Solidarność była tak światła i wskazała gdzie pieniądze są topione, to było by lepiej, krytyką nic nie ryzykujesz. A oni się ciagle tylko modlą.

  Odpowiedz
 • Moje skromne zdanie(2010-09-13 20:45) Zgłoś naruszenie 00

  Że finanse dla uczelni powinny być wprostproporcjonalne do osiąganych efektów naukowych /ilość wynalazków, patentów, wydanych rozpraw naukowo-technicznych/, udział studentów w olimpiadach, konkursach i ich efekty.
  Śmiesznie to wygląda, jak finansuje się uczelnie teologiczne /nauka o Bogu/ - bliższe byłyby pewnie uczelnie o smerfach, albo o krasnoludkach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie