Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak polecił Komendantowi Głównemu Policji objęcie osobistym nadzorem sprawy śmierci 20-latki w Łodzi - poinformowało w poniedziałek na Twitterze MSWiA. Jak dodano, minister jest w stałym kontakcie z KGP.

Chodzi o sprawę 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli, której zwłoki ukryte w wersalce znalazła w sobotę policja. W niedzielę łódzki sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, któremu prokuratura zarzuca zabójstwo 20-latki.

Łódzka prokuratura bada również, czy wcześniejsze działania poszukiwawcze 20-latki, której zaginięcie rodzina zgłosiła 17 sierpnia, prowadzone były przez policję prawidłowo.

Reklama

Wcześniej cztery postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy, którzy – w trakcie poszukiwań zaginionej 20-latki – najprawdopodobniej popełnili błędy podczas sprawdzania mieszkania wynajmowanego przez jej partnera, wszczął komendant łódzkiej policji.

Jak poinformowało na Twitterze MSWiA, minister Mariusz Błaszczak polecił KGP objęcie sprawy osobistym nadzorem. Jak dodano, "minister jest w stałym kontakcie z KGP".

"Komendant Główny Policji polecił, aby Biuro Kontroli Komendy Główny Policji wyjaśniło, jak wykonywane były czynności w tej sprawie poszukiwawczej" - powiedział PAP rzecznik prasowy KGP podinspektor Mariusz Ciarka.