Mamy bardzo dobrą opinie policji już od kilku tygodni, która potwierdza, że Przystanek Woodstock jest organizowany z bardzo mocnym pochyleniem się nad ustawą o takich imprezach - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Dodał, że podobną opinię Przystanek Woodstock dostał od Straży Pożarnej.

"To jest bardzo dobry sygnał dla nas, abyśmy się skupili na tym jak najlepszym zabezpieczeniu Przystanku Woodstock. Czas jest niespokojny, to nie jest tak, że wyrażamy jakieś deklaracje bez pokrycia" - zapewnił.

Tegoroczny Przystanek Woodstock - impreza muzyczna organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jest zaplanowany na 3, 4 i 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Zdaniem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zeszłoroczna negatywna opinia policji na temat festiwalu była "budowana spontanicznie i mówiła o rzeczach, na które nie ma miejsca na Przystanku Woodstock". "U nas nie ma awantur politycznych, religijnych, nigdy tego nie było" - podkreślił.

"Pan minister Błaszczak miał wątpliwości i te wątpliwości natychmiast rozwialiśmy poprzez takie drogi kontaktu jak Facebook, jak nasza strona internetowa, jak pytania dziennikarzy, na które natychmiast odpowiadaliśmy" - powiedział Owsiak.

"Aktualnie z tych naszych doniesień, które do nas trafiają, wydaje się, że pan minister jest uspokojony nie tylko przez nas, ale także przez tych, którzy zabezpieczają Przystanek Woodstock, czyli przez policję, z którą nam się świetnie pracuje" - zaznaczył.

Na początku czerwca szef MSWiA Mariusz Błaszczak, powołując się na zeszłoroczną negatywną opinię policji dot. Przystanku Woodstock, powiedział, że Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy miał "charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji również ma być negatywna.