W kwietniu Morawiecki spotka się w USA z Yellen, Lagarde i Rossem

23 marca 2017

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych jest planowana na 2-5 kwietnia - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów. Zaplanowano spotkania Morawieckiego z prezes Fed Janet Yellen, szefową MFW Christine Lagarde oraz z sekretarzem handlu USA Wilburem Rossem.

"Obecnie trwają uzgodnienia programu wizyty wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego ze stroną amerykańską. Wizyta jest planowana na 2-5 kwietnia br. Spotkania z szefową FED Janet Yellen oraz szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde są przewidziane na 3 kwietnia br." - poinformowało MF.

"Ponadto przewidywane są również rozmowy wicepremiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami amerykańskiej administracji najwyższego szczebla, m.in. z sekretarzem handlu W. Rossem" - dodano.

Morawiecki w ubiegły piątek podczas szczytu G20 w Baden-Baden, poinformował o tym, że rozmawiał szefową Fed i umówił się z nią na spotkanie za 2,5 tygodnia w USA. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.