Terroryści z Państwa Islamskiego pracują nad wyprodukowaniem broni chemicznej. W specjalnym utworzonym przez nich zespole znaleźli się specjaliści z Syrii oraz innych krajów regionu. Do takich informacji dotarł amerykański wywiad we współpracy z irackim.

Amerykańskie media podkreślają, że doniesienia te są bardzo niepokojące dla międzynarodowej koalicji, która obawia się kolejnych ataków terrorystów zarówno w Europie jak i w USA.

Śledczy ze Stanów Zjednoczonych nie wierzą tymczasem, że islamiści z ISIS, na obecnym etapie, są w stanie wyprodukować broń masowego rażenia. Używali jednak oni już gazu
musztardowego podczas walk w Syrii i Iraku. Władze w Bagdadzie, które ściśle współpracują z Amerykanami, podkreślają z kolei, że na terenach Iraku kontrolowanych przez ISIS znajdują się laboratoria w których badania nad bronią chemiczną mogą być z powodzeniem prowadzone.

Dlatego wojska tego kraju zostały dodatkowe wyposażone w specjalne maski przeciwgazowe oraz kombinezony ochronne, które mogą okazać się niezbędne podczas starć z
Państwem Islamskim.