Prezydent Andrzej Duda ogłosił skład swojej kancelarii. Małgorzata Sadurska została szefem Kancelarii Prezydenta, a Paweł Soloch szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Z kolei, szefem gabinetu prezydenta RP został Adam Kwiatkowski, który będzie także kierował biurem do spraw kontaktów z Polakami za granicą.

Na stanowiska sekretarzy stanu prezydent powołał Macieja Łopińskiego, Krzysztofa Szczerskiego, na stanowiska prezydenckich wiceministrów - Wojciecha Kolarskiego, Annę Surówkę-Pasek.

Andrzej Duda wręczając nominacje swoim ministrom zaznaczył, że bardzo ważne jest to, że już pierwszego dnia po inauguracji prezydentury dnia kancelaria rozpoczyna działalność.
"Bardzo się cieszę, że już dzisiaj w pierwszym dniu po inauguracji możemy rozpocząć pracę w zapowiadanej wcześniej formule" - powiedział.


Prezydent podziękował swoim nowym współpracownikom za gotowość do pracy w kancelarii.

"Wybrałem was po głębokiej refleksji, wybrałem was także poniewaz znamy się od lat i przez lata obserwowałem waszą profesjonalną pracę" - podkreślił.
Andrzej Duda zapowiedział, że w jego kancelarii powstanie Biuro do spraw kontaktów z Polakami za granicą. Prace tej komórki będzie nadzorował Adam Kwiatkowski. Andrzej Duda podkreślał, że jego zamiarem jest intensyfikacja kontaktów z Polonią. W ramach tej inicjatywy - jak mówił prezydent - jego kancelaria będzie współdziałać z ministrem spraw zagranicznych.


"Po to, żeby, tak jak wczoraj zapowiedziałem, nie tylko nieść pomoc tym Polakom, którzy jej potrzebują, tym organizacjom polonijnym, które potrzebują wsparcia, ale także po to, by wykorzystać potencjał Polaków i Polonii do tego, aby wspierać nasze państwo, nasze inicjatywy" - zaznaczał Andrzej Duda.

W Kancelarii Prezydenta będzie także nowe stanowisko: Dyrektora Generalnego. Andrzej Duda powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych.
Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta zapowiedziała wytężoną pracę. Małgorzata Sadurska podkreśliła, że jako stojąca na czele kancelarii Andrzeja Dudy, będzie do dyspozycji dziennikarzy.


"Będziemy chcieli na bieżąco przedstawiać Państwu te sprawy, którymi zajmuje się Kancelaria Prezydenta RP" - oświadczyła Małgorzata Sadurska. Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta dodała, że będzie blisko współpracować z Grażyną Ignaczak-Bandych, powołaną przez Andrzeja Dudę na stanowisko Dyrektora Generalnego ds. administracji.