Zmiany w kancelarii nowego prezydenta. Jak zapowiedział Andrzej Duda, w jego kancelarii powstanie Biuro do spraw kontaktów z Polakami za granicą. Prace tej komórki będzie nadzorował Adam Kwiatkowski, który został również sekretarzem stanu i szefem gabinetu prezydenta.

Andrzej Duda podkreślał, że jego zamiarem jest intensyfikacja kontaktów z Polonią. W ramach tej inicjatywy - jak mówił prezydent - jego kancelaria będzie współdziałać z ministrem spraw zagranicznych.

- Po to, żeby, tak jak wczoraj zapowiedziałem, nie tylko nieść pomoc tym Polakom, którzy jej potrzebują, tym organizacjom polonijnym, które potrzebują wsparcia, ale także po to, by wykorzystać potencjał Polaków i Polonii do tego, aby wspierać nasze państwo, nasze inicjatywy - zaznaczał Andrzej Duda.

Decyzją prezydenta powołano także stanowisko Dyrektora Generalnego. Jak mówił Andrzej Duda, chodzi o profesjonalne kierowanie sprawami administracyjnymi Kancelarii Prezydenta. Nowym Dyrektorem Generalnym zostanie Grażyna Ignaczak-Bandych.

Prezydent Andrzej Duda dziękował i gratulował wszystkim powołanym przez siebie ministrom. Dodał, że ci z nich, którzy pełnili mandaty poselskie, zrezygnują z nich na rzecz pracy w jego kancelarii.