Mieszkająca w Brisbane Australijka Kaylene Mann w marcu opłakiwała brata i jego żonę, którzy znajdowali się na pokładzie lotu MH370 realizowanego przez malezyjskie linie lotnicze (samolot w pewnym momencie zniknął z radarów, jego los do dziś jest nieznany). Teraz okazało się, że na pokładzie samolotu tych samych linii lotniczych, który został 17 lipca zestrzelony nad Ukrainą, znajdowała się pasierbica kobiety i jej mąż.

Marie Rizk, pasierbica Kaylene Mann, wraz z mężem Albertem wracała lotem MH17 z miesięcznych wakacji w Europie. Fakt, że para znalazła się na pokładzie samolotu był tragicznym zbiegiem okoliczności - małżonkowie spóźnili się na samolot, którym mieli pierwotnie lecieć - informuje Huffington Post.

Serwis podaje również, że na pokładzie boeinga zestrzelonego nad Ukrainą znajdowali się prawdopodobnie również uczeni zajmujący się problematyką AIDS, którzy lecieli na konferencję do Melbourne, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Glenn Thomas oraz dwóch fanów Newcastle United, którzy chcieli obejrzeć przedsezonowe sparingi swojej drużyny (jednym z nich był John Adler - kibic znany z tego, że od 1973 roku nie obejrzał na żywo tylko jednego meczu Newcastle).