Po odejściu z szeregów PO Jarosław Gowin, oceniając swoją dawną partię nie przebiera w słowach. W rozmowie z "Faktem" polityk stwierdził, że w wielu regionach, Platforma to "bagno moralne".

"Ze wszystkich regionów w Polsce zgłaszają się do mnie rozgoryczeni członkowie PO, którzy chcą przyłączyć się do mojego ruchu. Dobrze się stało, że media odsłaniają to bagno moralne, bo może to uwrażliwi wyborców, żeby piętnowali takie zachowania" - powiedział "Faktowi" Gowin komentując komentując ujawnione przypadki nieuczciwych zachowań polityków PO.

"Mówi Pan wprost o Platformie, że to bagno moralne?" - upewniał się dziennikarz, na co Gowin odparł: "W wielu regionach tak właśnie jest, ale wciąż w Platformie jest wielu ludzi wartościowych, którzy jak pani Sławiak protestują przeciwko takim praktykom".

Reklama

Rozmowa dotyczyła patologii w PO, m. in. handlu stanowiskami, korupcji czy przyjmowaniu fikcyjnych działaczy. "Nie zaskakują mnie te doniesienia, bo już 4 lata temu, kiedy po raz pierwszy obserwowałem wybory wewnętrzne w Platformie, widać było ogromną skalę patologii" - podsumował to Jarosław Gowin.