"Jeśli Schetyna przegra partyjne wybory w regionach, czeka go luksusowe wygnanie w Parlamencie Europejskim" - przekonuje na antenie RMF FM Jarosław Gowin.

W rozmowie z Konradem Piaseckim w "Kontrwywiadzie RMF FM", Jarosław Gowin bez ogródek oceniał obecną sytuację w Platformie Obywatelskiej.

"Tusk potrafi uprawiać tylko politykę ciepłej wody w kranie. A reforma OFE? To skok stulecia! W PO to Schetyna jest rzeczywistym reformatorem. Z nim można się porozumieć. Ze Schetyną trudniej było mi się rozstać niż z Tuskiem. Jeśli Schetyna przegra partyjne wybory w regionach, czeka go luksusowe wygnanie w Parlamencie Europejskim" - stwierdza Gowin i dodaje: "Nie po to Tusk parę lat konsekwentnie zwalcza Grzegorza Schetynę, żeby w chwili jego ewentualnej prawdziwej słabości podnieść palec do góry, a nie w dół".

Reklama

Polityk zabrał głos także w sprawie śledztwa smoleńskiego. "Smoleńsk? Państwo polskie zawiodło. Eksperci z komisji Laska i Macierewicza powinni się spotkać. Składowe emocji smoleńskich to dziś trauma milionów Polaków, ale także perfidna gra Rosjan i polityczna rozgrywka w Polsce" - tłumaczy.