Jak donosi Superstacja, 1 sierpnia SLD chce przedstawić raport na temat nepotyzmu w PO. Wśród krewnych polityków, których wymienia Sojusz, są m.in. brat posła Stefana Niesiołowskiego i mąż posłanki Elżbiety Radziszewskiej.

"Tanie państwo według Donalda Tuska" - tak ma być zatytułowany raport SLD. Dokument ma opisywać przypadki zatrudniania rodzin prominentnych działaczy PO w firmach samorządowych i spółkach Skarbu Państwa.

W raporcie padają konkretne nazwiska polityków Platformy i ich krewnych. Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział Superstacji, że "niektóre osoby są zatrudnione na dwóch czy trzech stanowiskach, są w kilku radach nadzorczych".

Kto gdzie jest zatrudniony

Reklama

"Brat posła Stefana Niesiołowskiego - Marek Myszkiewicz-Niesiołowski jest członkiem rady Nadzorczej Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. GOŚ jest miejską spółką, a więc podlega pod władze miasta, a władzę w Łodzi sprawuje Platforma Obywatelska" - możemy przeczytać w raporcie.

Z kolei mąż posłanki Elżbiety Radziszewskiej - Artur Lewczuk - jest prezesem Towarzystwa Gospodarczego Bewa, należącego do PGE KWB Bełchatów S.A., spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Energetycznej.